Wpis z mikrobloga

Zgodnie z obietnica opisuje.
Zanabylem droga kupna ten Tech2 do swojego Saabiszcza. Na przesylke czekalem jakies 2 tygodnie.
Do pelni szczescia potrzeba jeszcze takiej przejsciowki, oraz lapka z Vboxem na ktorym stoi Windows XP.
Na lapku instalujemy Vboxa, na nim XP, na nim Globaltis (tis2000 jest dla nowszych samochodow bezuzyteczny). Ustrojstwo jest nam potrzebne aby dostac Security access oraz zupdatowac poszczegolne moduly samochodu.
Klon, jak to klon - plastiki jakoscia nie grzesza, co do wnetrza to sie nie wypowiem, bo bawilem sie tym moze 2 dni na razie.
Zmienilem wszystko co chcialem - ustawienia modulow, update ich softu, kalibracja #!$%@?, diagnostyka. Wszystko dziala tak jak trzeba i chyba tak jak "ten prawdziwy" Tech2.
Dla kogo toto jest?
Jezeli potrzebujesz tylko czegos do kasowania/czytania bledow i prostej diagnostyki to kup jakis skaner na BT podpinany pod obd2 i zupelnie Ci wystarczy a sporo kasy zostanie w kieszeni.
Gdy masz jednak "daleko/drogo" do kogos z Tech2 (jak np ja) i jakos ogarniasz jakos mechanike (to raczej nie ja) to zakup moze Ci sie bardzo szybko zwrocic.
Mozesz rowniez kupic pierunstwo, zrobic co masz zrobic i sprzedac wlasciwie za taka sama cene.
Tech u mnie zostaje, mam nadzieje, ze poza dorobieniem kluczyka i ewentualna instalacja jeszcze czegos w Saabiszczu do niczego mi sie wiecej nie przyda ;)
Gdyby ktos potrzebowal, to urzeduje w polnocnych rejonach Londka

#saab #wykopsaabclub oraz #opel #mechanikasamochodowa bo moze komus sie przyda.
emissary - Zgodnie z obietnica opisuje.
Zanabylem droga kupna ten Tech2 do swojego S...

źródło: comment_1590424501azKut6l1qMKhc3HI1iUdDs.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@emissary: global poszedł bez problemu? ja zawsze mam problem z wykryciem techa, tyle razy reinstalowałem i nic. Może to kwestia adaptera rs232 ale z tisem działa zawsze. Tis robi viny gdzieś do końca modelowego 2008 albo początku 2009. Aby się upewnić czy działa w pełni zrób sps ECM, widzę że benzyna na T8 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja też myślałem że działa wszystko ale jak uwaliłem
  • Odpowiedz
@Zionik: Mialem na poczatku klopoty z adapterem - winda zainstalowala jakies swoje stery i dupa, ale po instalacji recznie z plytki na W10 i XP wszystko poszlo cacy. SPS dziala - wgralem updaty wszystkich mozliwych modulow wlacznie z ECU. Nie dzialajacy SPS to tez moze byc wina przejsciowki (gdzies chyba na saabcentral jest jakis spis co dziala a co nie).
  • Odpowiedz
@emissary: u mnie uwalone oprogramowanie na karcie, czasem też zaczyna nie łączyć candi :/ jutro wezmę drugi inny laptop i spróbuję z globalem bo czasem ktoś pyta z MY09/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jedynie co to jescze lubią padać w nich baterie RTC, u siebie wymienię tą baterię, przerobię połączenie MAX232 na bezpośrednie usb z techa i zrobić podtrzymanie przy uruchamianiu silnika, po tym można min.
  • Odpowiedz