Wpis z mikrobloga

@Poemat: Dzis zrobilem 3 serie OHP, jedna bez pasa i dwie z pasem. Ciagle wyczuwam jak robi sie lepiej. A opaski czemu wywalic? W sumie to jest 40-50 kg wiec, to zaden ciezar dla nadgarstkow, moge to bez problemu zrobic.
  • Odpowiedz
@Poemat: Nie bardzo mi sie chcialo pisac, ze mowienie, ze jakiekolwiek odejscie od techniki - garb, kolana do srodka itd. to nie jest jednoznaczne zlo w kazdym wypadku.

A co do OHP to czuje, ze czasem puszczam i wyginam sie za bardzo. Robie to cwiczenie, zeby przecwiczyc barki, a nie maksymalizowac wynik, stad bujania czy cos na ksztalt press 2.0 od Rippetoe chyba nie jest wskazane. Ale OHP robie krotko,
  • Odpowiedz
tylko o ręce - barki mi chodzi


@kunegunda69: Staw ramienny to staw kulisty o bardzo dużym zakresie ruchu, zwłaszcza w płaszczyźnie strzałkowej, nie ma nic złego w takim wznosie przez wyprost
  • Odpowiedz
@Rozpuszczalnik: W BP ostatni raz 1rm robilem pol roku temu - 140 kg. Teraz moze troszke wiecej by bylo. A OHP nigdy nie testowalem, ale mysle, ze w okolicach ~70 kg moze? Sam nie wiem, ciezko powiedziec. Pewnie mniej.
  • Odpowiedz
@Rozpuszczalnik: Raczej nie. OHP to OHP, a wyciskanie, to wyciskanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) U mnie nie ma przelozenia zbyt duzego na comp bench. Moze na close grip, bo ostatnio sobie robilem i az za lekko ten close grip latal i sie balem dokladac, chociaz bylo latwo xd
  • Odpowiedz