Wpis z mikrobloga

Dobra, bo widzę, że wyszło gówno z worka i dużo osób mnie pyta czy to prawda czy nie, a już firma sie ustosunkowała do tego na Twitterze to też dorzucę swoje trzy grosze. Jak chodzi o moje wybory polityczne to jestem obyczajowy lewak, gospodarczy prawak, a głosować będę na wykształconego więc pewnie prezydent W-wy ;). To tak w ramach rozjaśnienia, żeby nie było, że dorabiam za 60 gr xD

#polityka #protest #sziszucontent #afera

Zarządzenie, które wyciekło do Internetu jest zarządzeniem, które pojawia się wielokrotnie ze względu na przeróżne imprezy masowe. Podobne zarządzenia miały miejsce przy okazji Marszu Niepodległości, Marszach LGBT, Dnia Niepodległości czy innych imprezach masowych.

Chce przy tym zaznaczyć, że w domyśle celem takich pism jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podróżnym jak i osobom przebywającym na dworcu docelowym danej grupy podróżnych.

To do czego ja się przyczepiłem mniej lub bardziej to forma tego konkretnego pisma, w którym mowa jest o informowaniu o stwierdzonych przejazdach. Myślę, że gdyby pismo wyglądało w sposób następujący:

"W związku z Protestem Przedsiębiorców w dniu 23 Maja prosimy o informację o ilości osób podróżujących w celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów na stacji docelowej jak i przebywających w pociągu"

To nie byłoby takiego rozgłosu, za to forma tego pisma jaka przyszła rzeczywiście jest lekko mówiąc niefortunna.

Inną kwestia jest to, że całe to pismo to była prośba, a nie nakaz informowania, a co za tym idzie drużyny miały możliwość, a nie nakaz informowania o stwierdzonych przejazdach i z tego co wiem to nie było przypadku, w którym drużyna zdecydowała się na taki telefon. Wynika to z faktu, że wszystkie przejazdy przebiegły bezproblemowo, a podróżni nie sprawiali problemów i nie byli aż tak liczni jak np. podczas Marszu Narodowców (w którym jak przypominam tez mieliśmy do czynienia z możliwością informowania o takich osobach biura Bezpieczeństwa).

Tyle odemnie. Siusiu out.

  • 5
To tak w ramach rozjaśnienia, żeby nie było, że dorabiam za 60 gr xD


@Shishu: żebyś Ty musiał się zabezpieczać co to za czasy przyszły xD

Dzięki Mirku za rozjaśnienie, pierwsze co zrobiłem po zobaczeniu wpisu to wbiłem na Twoj profil bo wiedziałem, że będzie 100% dobre info i się nie zawiodłem <3