Wpis z mikrobloga

Dziś ruszyły terminy sądowe i sądowoadministracyjne zamrożone 31 marca 2020 r.!
Przez prawie dwa miesiące urzędy były dosyć nieprzewidywalne - czasem udzielały odpowiedzi na wnioski, czasem pouczały o wstrzymaniu biegu terminu na czas epidemii, a czasem po prostu nie odpowiadały. Teraz wszystko powinno wrócić do normy.
Jeśli wysłaliście wniosek o informację publiczną i czas jego realizacji upłynął tuż przed zamrożeniem terminów, w poniedziałek spodziewajcie się odpowiedzi.
Więcej: https://informacjapubliczna.org/news/ruszaja-zamrozone-terminy/
__
#prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #ciagniemywladzezajezyk #prawo #koronawirus
Pobierz
źródło: comment_1590345664laYsgoa2QBYk6w6uP9HodH.jpg
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Watchdog_Polska: nie wiem jak to wygląda w przypadku terminów udzielenia odpowiedzi na wnioski o informację publiczna, ale w przypadku postanowień do spraw administracyjnych miałem informacje, że bieg tych terminów zaczyna się dopiero po ustaniu stanu epidemii w Polsce. Zasadniczo stan epidemii jest nadal, ale ściągnięto zapis o nie rozpoczynaniu terminów, więc chyba dzis dopiero termin sie rozpoczyna, a nie kończy
nie wiem jak to wygląda w przypadku terminów udzielenia odpowiedzi na wnioski o informację publiczna, ale w przypadku postanowień do spraw administracyjnych miałem informacje, że bieg tych terminów zaczyna się dopiero po ustaniu stanu epidemii w Polsce. Zasadniczo stan epidemii jest nadal, ale ściągnięto zapis o nie rozpoczynaniu terminów, więc chyba dzis dopiero termin sie rozpoczyna, a nie kończ


@Majsterzyna: Według przepisów z 31 marca terminy były wstrzymane albo zawieszone aż