Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi znających się na temacie ochrony, instalacji alarmowych itp - szukam firmy do ochrony na działce (dom plus pomieszczenie gospodarcze i garaż). Otrzymałem dwie (niepokojąco) podobne wyceny. Jedna jest dość ogólnikowa, druga zawiera więcej szczegółów, ale i tak nic mi to nie mówi, bo się na tym nie znam. Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć na temat poniższych wycen: czy to dużo, czy mało, czy komponenty jakieś sensowne? Nie wiem zupełnie nic w tym temacie i boję się, że ktoś może chcieć to wykorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najbardziej mnie "boli" koszt instalacji: prawie 1000pln brutto za zamontowanie - naprawdę tyle to powinno kosztować? Poniżej obydwie otrzymane wyceny - jeżeli ktoś może coś powiedzieć na ich temat, to będę wdzięczny.
(mam nadzieję, że te wszystkie spacje się nie "rozjadą", gdyby było inaczej, to wrzucę jako screenshoty)

Firma nr1:

Lp. Nazwa urządzenia Ilość Cena netto
1 Centrala płyta główna 1szt 325,00 zł
2 Klawiatura LCD 1szt 279,00 zł
3 Obudowa centrali 1szt 107,00 zł
4 Czujnik ruchu DUALNY 6szt 690,00 zł
8 Sygnalizator zewnętrzny 1szt 104,00 zł
9 Sygnalizator wewnętrzny 1szt 38,00 zł
10 Akumulator 17Ah 1szt 181,00 zł
11 Moduł GSM 1szt 290,00 zł
12 Materiały instalacyjne 140,00 zł
Koszt urządzeń (suma netto) 2 104,00 zł
Dojazdy
Montaż systemu 800,00 zł

CENA NETTO 2 954,00 zł

CENA BRUTTO 3 633,42 zł

Firma nr2:

Lp. Ilość Wartość netto
1 Centrala alarmowa z obudową Perfecta16WRL 1szt 750,00 zł
2 Klawiatura PRFLCD 1szt 300,00 zł
3 Czujnik przewodowy Bosch 4szt 300,00 zł
4 Akumulator 7Ah 1szt 90,00 zł
5 Transformator TR40 1szt 72,00 zł
6 Czujnik bezprzewodowy MPD300 2szt 190,00 zł
7 Sygnalizator SP4003 1szt 140,00 zł
8 Piloty zał/wył napad MPT300 2szt 120,00 zł
9 Materiały montażowe: Przewód itp. 1szt 150,00 zł
10 Łączny koszt materiałów 2112,00 zł
11 Montaż i konfiguracja sprzętu 800,00 zł

Łącznie NETTO 2 912,00 zł

Łącznie BRUTTO 3 581,76 zł

#security #alarm #ochrona #bezpieczenstwo #dom
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupowałem w listopadzie Perfectę i podobne ceny pamiętam. Co do usługi to montowałem sobie to sam wiec się nie wypowiem
  • Odpowiedz
@chuckd zastrzeżenia - oferta 1- po co sześć czujników dualnych? Moduł gsm, spytaj się czy będziesz mógł sterować alarmem(wł/wył), czy tylko powiadomienia, oferta 2- nie mogą Tobie wszystkiego już zrobić w kablu? (mpd300)?. Montaż to nie za drogo, słuchaj ostatnio mi znajomy powiedział, że za demontaż i montaż baterii łazienkowej hydraulik chciał 350zł bez materiałów więc... Jedna uwaga moduł gsm owszem ale obok tego bym polecał moduł internetowy, ja też mam
  • Odpowiedz
@Bomboniusz1986: nie wiem na czym polega "dualność", próbowałem czytać i wykminiłem, że mają jakies dwie funckje, ale po co? tego nie wiem. Zapytam, ale jak to wygląda w praktyce? W sensie do czego mi może być potrzebna możliwość wyłączenia alarmu? Jeżeli jestem w domu, a na działce załączy się alarm, to chyba nie będę chciał go wyłączać... mam wrażenie, że czegoś nie wiem.

W drugiej ofercie nie da się zrobić
  • Odpowiedz
@Bomboniusz1986: teraz chyba wymyśliłem: czy chodzi o to, że przyjeżdżam na działkę, wchodzę do domu i zamiast panikować, że mam X sekund na wyłączenie alarmu, robię to z aplikacji, zanim wejdę na teren działki i już? O to chodziło z tym wyłączaniem z apki?
  • Odpowiedz
@elementalista: O! dzięki za zainteresowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawa cały czas stoi w miejscu - z jednej strony chciałbym to założyć i spać spokojnie, a z drugiej strony chyba jednak będziemy sprzedawać ten domu za 1-2 lata i trochę szkoda mi ładować 3,5tyś, które "zaraz" stracę. Nie wiem trochę co robić. Najchętniej kupiłbym coś, co na sto procent będę mógł zabrać ze sobą na nową
  • Odpowiedz
@chuckd: Generalnie cały sprzęt możesz zabrać ze sobą bez problemu, trzeba będzie poprowadzić nowe okablowanie (no to już jak będziesz się budował to przewidzisz to na pewno), więc tym się nie masz co martwić. Nawet usługi monitorowanie możesz bez problemu przerzucić na nowy lokal, także jak coś to można coś doradzić :)
Co do pytań z wyżej - czujnik dualny działa na podczerwień i mikrofale. Sama podczerwień widzi zmiany temperatury
  • Odpowiedz