Wpis z mikrobloga

@tomislawniepelka: @tomislawniepelka: imprezy masowe jak najbardziej, nawet z kozikiem po dziadku mogą być problemy. Tak samo prywatne sklepy czy galerie ale to kwestia regulaminu wewnętrznego dane go miejsca. Co do transportu publicznego broń palna ma obostrzenia a ogólnie broń biała nie kojarzę. Oczywiście może być zapis w regulaminie danego przewoźnika.
galerie ale to kwestia regulaminu wewnętrznego dane go miejsca


@Christophus_: nie znasz się chyba zbytnio. Galerie to zwykłe miejsca publiczne, a ich regulaminy nie mogą sobie zmieniać ustawowych swobód. Imprezy masowe są wyszczególnione w randze ustawy, więc to co innego.

Galerie sobie mogą pisać co chcą, naklejać przekreślone ikonki czego tylko zamarzą ale nie ma to mocy prawnej. Jest to co najwyżej sugestia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to zalezy od policjanta ktory cie zatrzyma

@tomislawniepelka: co za bzdura. Jeździłem po całej Wwie komunikacją miejską i PKP nie z banalną szablą a z mieczem półtoraręcznym. Byłem zatrzywany i legitymowany wielokrotnie. Nie ma żadnego przepisu zabraniającegp poruszania się z takimi narzędziami, pdzede wszystkim dlatego że nawet 2 metrowa kosa na drzewcu nie jest bronią w świetle przepisów prawa. Tylko w pociągu i tramwaju musisz mieć jakiś pokrowiec, bo nie możesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
to kwestia regulaminu wewnętrznego dane go miejsca.

@Christophus_: nieprawda. Po "incydencie" w Thomson-Reuters budynki zakazywały wnoszenia broni (szabla bronią nie jest, podkreślam) a potem np pani od PR budynku "Rondo 1" (Rondo ONZ 1, Warszawa) musiała się tłumaczyć, że "chodziło o nielegalną broń przecież" bo nie można zabronić wstępu z legalnie posiadaną bronią do budynku użyteczności publicznej innego niż sąd i groziły im procesy cywilne
@Waspin: dziękuje za info. Wczoraj tez trochę doczytałem i jak najbardziej w miejscach użyteczności publicznej taki zapis jest nieegzekwowalny. Tylko w pewnych specyficznych wyjątkach ma umocowanie w prawie.