Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czerwona_muszka: jak w swoim Philipsie zrobię podwójna kawę to jest bardzo słaba. Żeby zrobić kubek kawy to by chyba musiały mieć opcje zwiększenia ilości parzonej kawy.
Ja robię podwójne espresso, wychodzi na pół kubka i resztę mlekiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jempierozki: podwójne espresso i kawa to mieli dwa razy ale i tak dla mnie to się wydaje jakieś rozwodnione. W pracy robiłem kawę na większym ekspresie i wychodziła niby mocniejsza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lookazz: W sumie polecam jurę w takim wypadku. Brat naprawił sobie jakiś tani model E i jak zrobi najmocniejszą kawę na trzy kropki, to na półlitrowy kuban wystarcza. Poszukaj Mirka z jakąkolwiek jurą i niech Ci zaparzy. Jak mieszkasz koło Wrocka, to nawet możesz wpaść do mnie.
  • Odpowiedz
@jempierozki: W ekspresie robi się wszystkie kawy na bazie espresso, dopio 60ml, albo lungo 90ml (czyli przedłużone espresso). To co ty wysłałeś to jakaś historyczna ciekawostka, nikt żadnej kawiarni nie robi tak kawy. 120-240 ml nad ekstrakcji - wow :D nie wiem kto pije takie cuda.
  • Odpowiedz
W ekspresie robi się wszystkie kawy na bazie espresso, dopio 60ml, albo lungo 90ml (czyli przedłużone espresso).


@bonus: XD, to sobie zobacz jakie przepisy oferują ekspresy ciśnieniowe, widzę, że kawosz - neofita się znalazł
i to nie jest żadna ciekawostka

nikt żadnej kawiarni nie robi tak kawy.


@bonus: w kawiarniach tylko bazują na espresso, zresztą americano czy lungo w kawiarniach też rzadko występuje
  • Odpowiedz
@jempierozki: Przepisy ekspresów ciśnieniowych CO?
Wszystko bazuje na espresso, ale nawet w jakiś automatach caffe crema jest opisywana jako espresso ze śmietaną. To co wysłałeś na wiki to jakaś historyczna ciekawostka. Nie rozumiem dlaczego dalej brniesz w jakieś dziwne teorie i zaprzeczasz rzeczywistości.
  • Odpowiedz