Wpis z mikrobloga

@mariuszk3: 3 czekolady ? W sumie biłem się z myślą oddania dzisiaj krwi, ale mnie pewno zdyskwalifikują, bo 1) miałem przeszczep włosów 4,5 m-c temu, a 2) zabieg kosmetyczny depilacji 3 m-c temu. Wychodzi na to, że jestem wolny jak dzika świnia do końca roku.
  • Odpowiedz
@promateosz: Właśnie, z tego co czytam 4 albo 6. Tylko 4 jak są jakieś badania dodatkowe na WZW B,C i HIV ( molekularne ), ale nie podgrzewam ich, że dysponują czymś tak zaawansowanym dla masowych dawców krwi. Czas od przeszczepu leci mi od połowy stycznia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CuckCuckKlan: WZW, HIV i bodajże kiła są sprawdzane raz na pół roku - w trakcie donacji pobierają dodatkowe fiolki do badania, jeśli wyjdziesz pozytywnie to krew jest utylizowana, a ty dostajesz smutny telefon lub list.

Tak mnie przynajmniej instruowali w rzeźni w Krakowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@starypijany123: Ostatni raz oddawałem krew z 3.5 roku temu, pamiętam że przy donacji pielęgniarki pobierały krew do fiolek. Pewnie jestem nieaktualny, ale w trakcie badania na cukier i inne #!$%@?, kiedyś zapytałem piguły co ile badają na syfy. Dostałem wtedy odpowiedź, że tak co 6 miesięcy, chyba że przydarzyło mi się coś poważniejszego w postaci ekstrakcji zęba czy zawiązaniu znajomości z prostytutką ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@promateosz:

Próbki krwi każdej osoby zakwalifikowanej do pobrania krwi, osocza, trombaferezy, leukaferezy lub innego zabiegu wymagają oznaczenia:


– antygenu HBs,

– przeciwciał anty-HIV 1/2,

– przeciwciał anty-HCV,

– RNA HCV,

– DNA HBV,

– RNA HIV,

– markerów zakażenia krętkiem kiły

Próbki do badań wirusologicznych należy pobierać od dawców podczas zabiegu pobierania krwi lub jej składnika.


Czyli wychodzi na to, że za każdym razem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@starypijany123: A #!$%@?łem mirku, masz rację.

Faktycznie, po każdej donacji jakoś 1-2 tygodnie później można było odebrać wyniki badań na syfy.

Za to już wiem o co chodziło z tym badaniem co pół roku - przy badaniu przed wizytą u lekarza z reguły badają krew z palca (cukier czy hema, nie pamiętam), ale czasem pobierają też z żyły. I pytałem właśnie o to pobranie z żyły.

Kurdebele, mam nadzieję że nikogo
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@promateosz: z palca hemo, cukru nie badają. U mnie w ZG tą morfologię co jakiś czas biorą właśnie nie z żyły, żeby sto razy nie kłuć, tylko do fiolki przy donacji, w sumie nie głupie :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@starypijany123: No właśnie przy morfologii panie zalecały nie tę rękę, którą zamierza się się oddać krew.

Długo nie oddawałem to mi się wszystko pierdzieli w głowie - słyszę dzwony, ale z którego kościoła to nie kojarzę. Po przyjeździe do PL pasuje zahaczyć o jakieś oddanko.
  • Odpowiedz
@promateosz: z żyłą to nie do końca tak, zależy też od wyników i od przerwy

jak oddajesz co 2 miesiące to pewnie tak co 3-4 oddanie ci wezmą z żyły, jak zrobiłeś sobie przerwe 3-4 miesiące to też pewnie z zyły, jak coś było nie tak z wynikami to też raczej żyła

u mnie tak niefortunnie wyszło że 4 ostatnie oddania miałem badania z żyły a #!$%@? tego nie lubię bo
  • Odpowiedz