Wpis z mikrobloga

@nollo: Rynek terrarystyczny od wielu lat się intensywnie rozwija. Obserwuję i jestem w nim prawie od 20 lat i zdecydowanie możemy teraz mówić o szczycie jeśli chodzi o zainteresowanie pająkami.
Po dłuższym czasie zaczną się nawzajem zjadać dlatego zostaną niedługo rozdzielone.
@Green81: Dziękuję :)
@LegoBatmanRules: Przez jakieś 15 lat hodowałem w bloku od kilku jest to dom.
@Gnieciuch: Dziękuję. Tak to ten sam :)
@GFG_: Dogadamy się na pewno :) @GajuPrzegryw: Aż taka fobia? Przyznam, że jak zaczynałem to nie byłem do końca przekonamy czy chcę... Każdą fobię można wyleczyć, ale nie każdy jest gotów na to. Można zacząć chociażby od częstego przeglądania zdjęć pająków. Z czasem powoli
@Xenesthis ogólnie zależy od dnia, ale wszelkie owady, robaki itd. wywołują u mnie niepokój. Organizm wchodzi w stan czuwania i wszystko dookoła to robactwo XD

Tak samo jak w aucie w silniku zdechła mi kuna, i tak że mechanicy to wyczyścili zrobili odkażanie klimy etc. To i tak czułem się w #!$%@? nieswojo prowadząc auto przez ponad miesiąc xD

Mam po prostu jakieś skrzywienie pod tym względem.
@Xenesthis A tak odnośnie rynku to mam trochę mniejsze doświadczenie, pierwszy pająk jakieś 12 lat temu, ale imponuje mi jak bardzo wzrosła dostępność tych mniej popularnych gatunków. Kiedyś P. metallica l1 za 500 złotych i dwa samce na całą Polskę przez dłuższy czas, teraz sławny Birupes w rok z 1000zł na 300zł za l1. Samych Pamphobeteus sp. jest mnogość, może nie za grosze, ale jednak dość tanio.
@Hetrodomitrazocholina Tylko jedno? Spidershop ma, Argiopeterra i na pewno taniej wyrwiesz na grupkach od sprzedaży pająków na fb.
Ja wszystkie Psalmopoeus trzymam w tych samych warunkach - 25 stopni, miseczka z wodą w przypadku większych sztuk i zraszanie torfu i ścianek raz na tydzień, mniejszym wkraplam pipetą kilka kropel do pojemnika również raz na tydzień i wszystkie pięknie rosną.
wodą w przypadku większych sztuk i zraszanie torfu i ścianek raz na tydzień, mniejszym wkraplam pipetą kilka kropel do pojemnika również raz na tydzień i wszystkie


@GFG_: Raz na tydzień? Moim muszę codziennie pryskać i to obficie, żeby było 75-85% wilgotności ()
@GFG_: U mnie musiał być higrometr i termometr, bo nowe terra i nowe grzanie. Musiałam wiedzieć, czy ich nie ugotuję. Dlatego też mają po 2 kryjówki do wyboru- w miejscu najchłodniejszym (24-25st) i w ciepłym (około 28-29st) i oba wybrały te cieplejsze. Grzeję kablem w bocznej górnej części terra, sama góra przykryta, żeby ciepło nie uciekało od razu (z dostępem na wentylację) i zatrzymywało go tyle, ile dokładnie trzeba. Robiłam testy,