Wpis z mikrobloga

Hej Mircy i Mirabelcy,

gdyby ktoś z Was (tak jak ja) zastanawiał się jaki wybrać #cashback do zagranicznych zakupów takich jak #aliexpress czy #banggood to wg moich doświadczeń, jeśli nie ma sporych różnic w zwrocie najlepiej (nie mylić z najwięcej ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) póki co wypada #goodie przy płatności Revolutem w $:

1) Dla najpopularniejszych polskich #cashback (pomijając #planetplus) mamy lepszy kurs przewalutowania przy obliczaniu kwoty zakupu:
#goodie: mniejszy o 0,06 zł za $ względem Revoluta
#cashgoback: mniejszy o 0,14 zł za $ względem Revoluta

2) Patrząc na zagraniczne platformy typu #backit (epn) czy #topcashback i problematyczność wypłaty, to 6 gr gorszy kurs przy przewalutowaniu dla średniego kursu dolara 4 zł stanowi tylko 1,5% mniej dla kwoty zakupu, z której liczymy dopiero cashback np. 7%, więc ostatecznie wychodzi mniej o ok 0,1 % względem zagranicznych platform (przy tym samym zwrocie), a mamy prostą wypłatę na konto PL ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

W załączeniu tabelka obrazująca ostateczny koszt zakupu wg różnych platform:
ontdamian - Hej Mircy i Mirabelcy,

gdyby ktoś z Was (tak jak ja) zastanawiał się j...

źródło: comment_159015784812M2P1DUxcMf6jbYJVFSRi.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ontdamian: tych serwisów jest cała masa. Są te różnice w poszczególnych kategoriach. Popatrz chociażby na telefony i cashback właśnie a nie. I powiedz jak wypada goodie i no TKB
  • Odpowiedz
@galeon: Dlatego na samym początku napisałem jeśli nie ma sporych różnic w zwrocie
Mój wywód dotyczy kwestii, czy warto zamawiać przy użyciu polskich platform cashback, biorąc pod uwagę stratę na przewalutowaniu i problematyczność wypłat z platform zagranicznych
  • Odpowiedz
@ontdamian: Problematyczność wypłaty topcashback? Rozwiń
Polskie cashbacki znane są z tego ze nie wypłacają / nie zaliczają. No i słabe procenty.

Nie wiem jak w przypadku innych, na tbc jest fajnie np kupujesz item o wartości $100 za np $70, a tbc liczy cashback od $100 a nie $70. Nie wiem czy inne strony tak robią, tu jest to fajnie rozwiązane. No i na ali % na wszystko a nie rozbite
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Problematyczność wypłaty topcashback? Rozwiń

No taka, że jest tylko PayPal, z którego wypłata wiąże się z kolejnymi wydatkami, więc zostaje tylko opcja wydania tej kasy na kolejne zakupy w $.

Z tego co widzę, to na tcb jest nawet mniejszy cashback (6%), niż obecnie na goodie w niektórych kategoriach (7 lub 9%), więc tym bardziej się to nie opłaca w tych kategoriach. A z tego co zauważyłem, to goodie też liczy cashback
  • Odpowiedz
@ontdamian: ja polecam Goodie kiedyś mi nawet po 110 zł z nju wypłacili, ale profilaktycznie nagrywałem ekran chociaż bez wysyłania im filmiku automatycznie wszedł ;)

Do AliExpress Goodie jest sztos ładne zwroty i szybko wchodzi do oczekujących już po kilku minutach od opłacenia nawet. Działa też przez aplikacje Aliexpress ale domyślnie jest komunikat ze się nie zaleca, bo trzeba umieć dobrze naklikać żeby apka ali otwierała się po przekierowaniu.

W Allegro
  • Odpowiedz