Wpis z mikrobloga

@YodaMonster: A co to ma do rzeczy? Przestali produkować, czy to znaczy, że nie istnieją? To ma tyle samo sensu, co stwierdzenie, że Nokia przestała istnieć w 2014 roku, bo przestała produkować smarfony.

Poza tym, odbiegasz od tematu. Vobis przetrwał dużo dłużej niż Optimus, bo robił lepsze komputery i nie próbował szachrować, jak Klucha
@YodaMonster: To, że Vobis (polska firma) działała w tych samych latach co Optimus, i jakoś rządzący się na Vobis (polską firmę) nie uwzięli. Vobis (polska firma) nie potrzebował chachmęcić na "komputery z Czech" bo robił komputery w przystępnej cenie i solidnie wykonane.
@YodaMonster: Ja #!$%@?, człowieku XD. No nie przetrwała, bo se nie poradziła na rynku. Bywa. Ale w latach, kiedy upadał Optimus działała prężnie i nikt jej nie #!$%@?ł i nie musiała oszukiwać "na Czecha".Czego #!$%@? nie rozumiesz XD?

Może nie zauważyłeś, ale od jakichś 15 lat komputerów stacjonarnych się praktycznie nie sprzedaje - królują laptopy i tablety, których Vobis nigdy nie produkował.
@kurczok: To dzięki za udowodnienie że można sobie poradzić na rynku komputerów, podając przykład firmy która niestety też sobie nie poradziła ale za to nie kombinowała! XDDDDDDD

Może nie zauważyłeś, ale od jakichś 15 lat komputerów stacjonarnych się praktycznie nie sprzedaje - królują laptopy i tablety, których Vobis nigdy nie produkował.

taguj to jakos #shitwykopsays czy coś
@kurczok: no stary, komputery produkowane w Polsce byly objete 22% vat, sprowadzane z zagranicy mialy 0% i Ty to bronisz tym ze ktos se poradził? Obroża nie uwiera? Optimus męczył sie do 2008-2009 roku i padł. Vobis w 2008 uratował się od upadku połączeniem z Action i PC factory, obie firmy upadały w tym samym czasie. Fiskus #!$%@? optimusa za to ze sprzedawali kompy za granicę i następnie kupowali by importować
@YodaMonster:
Stary. Napisałeś:

drogie bo #!$%@? podatkiem takim że musiał na papierze sprowadzać własne komputery z Czech by wyszlo taniej niż produkowanie w Polsce. Wspieranie lokalnych producentów w Polsce...


A Vobisowi nie #!$%@?? Vobis nie miał podatku 22%? Miał. I sprzedawał komputery tańsze i lepsze. I to bez oszukiwania "Na Czecha".
I to jest przyczyna upadku Optimusa - #!$%@? i drogie komputery, a nie #!$%@? przez rząd.
@kurczok: nie wiem co jest oszustwem, sprzedaż za granicę czy kupno z zagranicy czy po prostu bycie polskim przedsiębiorcom, vobis też padał skoro dał się przejąć w 2008 i juz nie produkowal kompów więc przykład vobisu się ie nie broni. Tłumaczenie bezprawnych kar fiskusa czy budowanie niesprawiedliwej konkurencji wybiorczym podatkiem to niszczenie przedsiebiorcy, jakiego fukolka bys nie stosował...
@YodaMonster: Stary. My się chyba nie rozumiemy. Ja tu nie dyskutuje o tym, czy kary były bezprawne, czy nie.
Ja dyskutuje z mitem o wielkim wspaniałym Optimusie zniszczonym przez zły rząd.

To jeszcze raz. Może tym razem zrozumiesz. Optimus upadł, bo produkował drogie i #!$%@? komputery, a nie dlatego, że został dojechany przez rząd. Przykład Vobisu był podany dlatego, że działał w tych samych czasach, a obywał się bez oszukiwania
@kurczok: no to optimus tez nie upadl tylko zamienil sie w cdp i zmienil profil działalności na produkcje gier, przeczytaj co napisałeś. Nie bylo mnie na świecie jakoś to Ty nie blyszczysz wiedzą co się dzialo z obiema firmami, w jakie spółki weszly i w jakich latach. To jak Hatjo powiedział "okej ale ja mówiłem z pamieci, a Ty szukasz w necie" i robisz z tego argument XD polskie komputery zostały