Wpis z mikrobloga

Bańka pęknie po wydaniu gry


@ethics: sądzę, że nie pęknie, bo jak przez każdy teraz produkuje gnioty. Więc jak cdpr wyda coś w miarę dobrego, może z drobnymi niedorbokami to i tak.powali wszystkich na kolana
  • Odpowiedz
@ethics: no tak inwestorzy za miliony to debile. Niech poczytają wykop to wiedzą lepiej


@gosurosu: w zasadzie tak, często gra jest na oczekiwania, ktore często mocno rozmijaja sie z stanem faktycznym, tak bywalo bardzo często na rynkach finansowych
  • Odpowiedz
@GarGalin: Ale Ty wiesz na czym polega bańka giełdowa? Jest różnica w spółce zapakowanej przez normalnych inwestorów a tej załadowanej po uszy przez ulicę. Nie można powiedzieć, że jak gra będzie słaba to spadnie... nieeee to jebnie o paredziesiąt procent bo oczekiwania co do gry są zbyt duże a ulica przestraszy się spadków i wyprzeda wszystko. Cyberpunk jest już tak nahajpowany, że potencjalny średni wzrost po dobrych recenzjach jest niewspółmierny
  • Odpowiedz
@thexDguy: gdzie ja napisałem że ubisoft wydaje gnioty?
@Xerdes: to jest firma która wydaje mało produktów po prostu. Koenigsegg też jest bańką? Przecież jak by wypuścili słaby samochód to też by polecieli, robią ich mało, ale zajebiste. Są firmy które wypuszczają często i czasem trafi im się perełka, a są takie które raz na jakiś czas wypuszczają brylant w złotej oprawie. Jest to bardziej ryzykowna strategia, owszem, bo
  • Odpowiedz
@GarGalin: Właśnie takim sposobem myślenia ludzie tracą na rynkach finansowych. Myślisz jak większość ulicy - Redzi są wspaniali i cudowni - niemożliwe jest, żeby gra okazała się średnia - o nie, oni na to nie pozwolą, no i oczywiście produkt przez nich jest ogólnie przedstawiany jako cudowny i hit tego roku. Bańki charakteryzują się właśnie tym, że jedna informacja doprowadza do totalnych spadków, bo ulica panikuje i idzie za tłumem.
  • Odpowiedz
@Xerdes: przecież napisałem, że przyjmuję do wiadomości, że mogą wydać zły produkt. Po prostu patrząc na historię i poprzednie produkty firmy jest to mało prawdopodobne. Napisałem też, że przyjęli ryzykowny model, tj. mało produktów, za to bardzo dobrych, gdzie zły produkt oznacza duże spadki. No i pijarowo redzi sobie doskonale radzą, nawet w przypadku klapy dmg control byłby, podejrzewam, całkiem niezły u nich. Ale owszem, przyjmuje że jak gra okaże
  • Odpowiedz
@GarGalin: ładnie wyjaśnione, poza tym: każdy mówi, jak to Activision, Ubisoft czy EA robią gówna w kółko, a potem co, i tak zarabiają na tym sporo kasy, ludzie i tak to kupują xD

(Nie, nie chodzi mi o to, że jeśli gra zarobiła sporo to znaczy, że jest dobra)
  • Odpowiedz