Wpis z mikrobloga

Hej #mikrokoksy
Chciałbym zasięgnąć fachowej porady.
Jakie ćwiczenia na brzuch według Was są najlepsze/najefektowniejsze? (Robiłem dawno temu A6W ale ponoć to nie jest dobre na kręgosłup)
Z tego co się orientuję brzuch można ćwiczyć codziennie (szybka regeneracja, chyba że się mylę to proszę mnie poprawić).
Czy byłby ktoś na tyle miły i rozpisał jakiś trening? (Laikiem nie jestem ale wolałbym żeby to zrobił ktoś kto się na tym zna, swoją aktywność ruchową oceniam na umiarkowanie dobrą)
Od jakiegoś czasu biegam 2-3 razy w tygodniu i chciałbym jeszcze do tego sobie zrobić brzuch (tkanka powoli spada i chciałbym dołożyć do tego 6-pak xd)
Z góry dziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º)
#silownia
Aa zapomniałem dodać, raczej trening w warunkach domowych bez obciążeń ewentualnie z wykorzystaniem własnej masy ciała
  • 12
@Kuzniar_Cebularz: nie jesteś laikiem, to wykaż trochę własnej inicjatywy i wrzuć swój plan tutaj, to wtedy ktoś zerknie fachowym okiem. Bez tego, to jak wróżenie z fusów, bo na odległość nikt nie oceni twojej formy bez pokazania chociażby, jakie ćwiczenia robisz i co jesteś w stanie wykonywać tak, aby się nie zabić/przetrenować/skontuzjować
@Saprofit chodziło mi bardziej o to ze nie mam dwóch lewych rąk do siłowni ale w kwestii rozpisywania ćwiczeń, serii, powtórzeń to nigdy czegoś takiego nie robiłem, dlatego też proszę o poradę, wystarczy 1-2 dni a później będę sobie mieszał te treningi
@Kuzniar_Cebularz: To idź do trenera personalnego ktory Ci rozpisze to z programowaniem.
Serię i powtórzenia + obciążenie to dobierasz pod siebie. Skąd mamy wiedzieć jak silny masz brzuch.
Od siebie polecam kółko - 10/13 repów w 4 seriach, odwrotna deskę (też 4 serie do moment aż poczujesz drżenie) i brzuszki z kettlem na głowa
@FiIemon Chodzi mi właśnie o zaproponowanie ćwiczeń plus tego ile wykonywać serii, powtórzeń. Jeśli bym nie dawał rady to po prostu zejde z powtórzeń a mi nie trzeba professional training który można zrobić jedynie na siłowni tylko kilka propozycji w jakich proporcjach robić jakie ćwiczenie itp. Resztę będę sobie sam dobierał