Wpis z mikrobloga

381 623 + 172 = 381 795
wziąłem dzień urlopu aby pojeździć :)
mój osobisty rekord długości trasy i przewyższenia (1472m)
Dom -> Oświęcim -> Kęty -> Żywiec (oby objechać całe Jezioro Żywieckie) -> Góra Żar (mój główny cel podróży) - Kęty - Oświęcim -> Dom
jestem z siebie zadowolony - podjazd pod górę bez zatrzymywania. Zakres przełożeń w Jari 1.5 jest bardzo dobry.
Hamulce (md-c511) również dawały radę - w sumie chyba mam szczęście, że to nie Lyra. Bo klocki w Lyrze wydają się być mniejsze a tak na chłopski rozum: mniejszy klocek = gorsze hamowanie? Z górki maksymalnie jechałem 68,21kmh - brakuje mi doświadczenia przy takich zjazdach, szybkich i krętych, ale hamując miałem pewność, że wyhamuje.

@okim koło w Fuji przetrwało :) ale troszkę strachu miałem, dlatego jadąc rozglądałem się za serwisami rowerowymi w razie jakiejś przygody

przy okazji jakie buty i pedały polecacie? - ale nie SPD
jeżdżę teraz w halówkach (tak, w butach do grania w piłkę) i pedały mam VP-197 - przy tym dystansie pojawił się ból małego palca. Powodem jest to, że but wychodzi poza pedał (bo pedały są wąskie, a podeszwa w bucie miękka)

zdjęcie panoramiczne wyszło z artefaktami... (kierownica roweru)
#rowerowyrownik
źródło: comment_1589913391JX3YQMOC79j2nxYVeazCXn.jpg
  • 10
@krabozwierz: gravel. patrząc jak ustawiam prawą stopę na pedale to nie wiem czy bym to tak ustawił, jest tak: "/".
obawiam się wywrotki ale chyba bardziej wpinania przy ruszaniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Deba: od 10 lat jeżdżę w SPD i w sumie nie wyobrażam sobie powrotu do platform. Dobra, inaczej. Platform używam w mieście gdzie dużo schodzę z rowera, wchodzę do sklepu, etc. Ale w teren, wycieczki, góry, to SPD robi robotę.
patrząc jak ustawiam prawą stopę na pedale to nie wiem czy bym to tak ustawił, jest tak: "/".


@Deba: Mam podobnie. Długo walczyłem z ustawieniami i taki adapter odsuwający pedał od korby pomógł w tym znacznie. W tym temacie pisałem o tym więcej - https://www.wykop.pl/wpis/47735453/333-067-139-333-206-marin-multipla-rowerowyrownik-/

obawiam się wywrotki ale chyba bardziej wpinania przy ruszaniu.


@Deba: bloki wielokierunkowe sh-56 i problem jakiejkolwiek wywrotki przez spd to dla mnie większy mit niż