Wpis z mikrobloga

Jakaś Ukrainka robi aferę na fb że kelner w knajpie napisał na paragonie „Ukrainki”. Zupełnie nie rozumiem z czym problem, każdy stolik ma jakiś krótki opis, jeśli są Ukrainkami nazywanie ich tak nie jest obraźliwe. Jak by mój stolik w Niemczech kelner nazwał „Polacy” to bym był nawet trochę dumny ;) Jeszcze to to tłumaczenie „mówiłyśmy bez akcentu!!!!” XD #krakow #ukraincy #ukrainka #ukrainki #restauracja #knajpa
Pobierz
źródło: comment_1589909798a6D9lsJCHowXvrzipjwb1J.jpg
  • 48
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DOgi: spoko by było używać numerków jak cywilizowane restauracje, albo mieć choć tyle rigiczu żeby nie drukować tego na paragonie dla gości. Zwalnianie ludzi to przesada, ale przeprosiny jak najbardziej na miejscu. Swoją drogą ciekawa jestem jakie kryptonimy miały inne stoliki. Możliwe, że ktoś to sprawdził i były tam obraźliwe rzeczy i stąd to te zwolnienia.
@nika_blue: normalnie są numerki stolików. Może siedziały przy tym dużym stole, ale nie sądzę, że posadzili tam więcej niż jedną grupę, więc numerek powinien wystarczyć.

Zapewne nowa pracownica nie wiedziała jak tam jest numerek stolika i sobie ułatwiła sprawę :d
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DOgi: no spoko ale mogła/mógł to sobie to napisać prywatnie w swoim notesie, a nie drukować na paragonie. Nie wiem jaka to knajpa bo jej nie znam i nie wiem jakie tam są stoły, ale mam kumpla barmana (robi drinki dla kelnerów) pracuje w ekskluzywnej restauracji w drogim hotelu i też kelnerzy nie raz sobie robią żarciki i nadają klientom przezwiska, np. mają stałego klienta który przeprowadza laski na noc i
@puchtek: nie powinny pojawić się na rachunku informacje ad personam. To zwykła kultura. Jakby ci kelner napisał ' ten z zakolami' to byłoby to obraźliwe czy nie? W końcu stwierdzil tylko fakt - zakola są genetyczne, tak jak narodowość jest kwestia przypadku - niezależnego od nas.( ͡° ͜ʖ ͡°)