Wpis z mikrobloga

@krzesimir: @astronic: Podepnę się pod temat i zapytam, mogę złożyć wniosek na meldunek tymczasowy zanim zamieszkam w nowym miejscu? Mam już umowę i przeprowadzam się 1 czerwca, chce sobie zalatwic tanie parkowanie i potrzebuje mieć meldunek tymczasowy. Bez niego nie przerejestruje auta :D
@AST0N: Szybka odpowiedź - niestety nie.

Edit: auto zarejestrujesz na ten adres na podstawie pisemnego oświadczenia że tam mieszkasz, choć będzie to naciągane. Ja tak zarejestrowałem nie mając oficjalnie meldunku, ale de facto mieszkałem już pod tym adresem. Tylko że i tak do wykupienia abonamentu będziesz musiał poczekać z potwierdzeniem meldunku.
@krzesimir: Właśnie w międzyczasie dodzwoniłem się do Urzędu i babeczka mi powiedziała, ze tak to wyglada. Mam już wizyty na 1 czerwca w sprawie meldunku i w sprawie rejestracji, załatwię wszystko za jednym zamachem bo babeczka mi powiedziała, ze meldunek to w ciągu kilku minut ogarnę jak będę mieć wszystkie papiery.
@AST0N: Jesli przeprowadzasz się do wynajmowanego mieszkania, to od dwóch lat wymagają żeby w umowie najmu był numer nieruchomości czy tam aktu notarialnego, wiec zwróć na to uwagę.
@albert107: Do meldunku czasowego. Ja mam podpisana umowę z pełnomocnikiem właściciela i w 2017 przeszło, a w 2019 już potrzebowałem dodatkowe oświadczenie. Jeśli umowa najmu jest odpowiednio skonstruowana albo posiadasz inny tytuł prawny do lokalu typu akt własności, to pewnie nic dodatkowo nie będzie potrzebne.