Wpis z mikrobloga

ej ale wiecie, że piosenka nie musi być cudem kompozycyjnym, szczególnie, kiedy liczy się w zasadzie wyłącznie jej tekst i równie dobrze monza by z tego wirrsyzk ułożyć?


@Shatter: ale wiesz, że ta piosenka jest po prostu słaba i gdyby nie pojazd po pisurach to by nawet pewnie 100k wyświetleń nie miała?
  • Odpowiedz
@Kontestator: jak lubie Kazika to piosenka jak na niego kiepska, wiec licze ze spinne stacje radiowe zaczna puszczac nie tylko ja, ale tez klasyczne i lepsze protest songi Kazika i Kultu. “Hej czy nie wiecie”, “Polska”, “Jeszcze Polska” itp. Piosenki ktore sie powoli dezaktualizowaly az przyszedl PiS i lup znow sa coraz bardziej aktualne z kazdym rokiem.
  • Odpowiedz
@Kontestator: w topce kazikowych dzieł to na pewno nie jest.
Wojtek pewnie nosił sie z zmaiarem nagrania plyty. Jest pandemia, mają swoje studio, to postanowilu cos nagrac. Mieli prostą melodyjkę, ale tekstu brak. Kazik sklecił z bieżączki i teraz cała Polska o tym gada xD
  • Odpowiedz
@agablazej: Nie jestem specjalistą od produkcji muzycznej, więc nie wiem ile trwa pisanie, komponowanie i postprodukcja, ale chciałem zauważyć, że od akcji opisywanej w piosence (10 kwietnia) do premiery (8 maj) nie minął nawet miesiąc. Myślę, że autorzy piosenki liczyli się z pewnym kompromisem wartości artystycznej na rzecz przekazu i szybkości działania, bo ta piosenka po kilku miesiącach pewnie by nie rezonowała tak samo.
  • Odpowiedz