Wpis z mikrobloga

@ewaaaxxx Czy Ty masz 10 lat bym musiał Ci tłumaczyć czym są kompleksy?
Wysyłasz mi screen z internetowego słownika slangu, który nijak ma się do sytuacji.
Po prostu byłem na emigracji 2 lata, dużo podróżowałem po europie i mam jako takie pojęcie o tym jak działa świat.
Ale jasne zawsze można wierzyć, że u sąsiada trawka bardziej zielona a Polska jest okropnym krajem xD
Wszyscy jesteśmy Polakami i powinniśmy przynajmniej nie
  • Odpowiedz
Po prostu byłem na emigracji 2 lata, dużo podróżowałem po europie i mam jako takie pojęcie o tym jak działa świat.


@KlawyMichau: No jak obracałeś się w emigranckim gettcie pewnie innymi polakami i biedaemigrantami takiego samego poziomu jak ty to się nie dziwię xD
Ewentualnie byłeś po prostu zawistnym-polaczkiem, to się nie dziwię, że mieli cię w dupie i traktowali cię tak jak ty traktowałeś innych

Sam pracowałem 3 lata za granicą (najpierw UK, potem USA, na końcu jeszcze Niemcy) i co? Żałuję, że wróciłem. W skrócie moje 3 lata za granicą vs
  • Odpowiedz
Wszyscy jesteśmy Polakami i powinniśmy przynajmniej nie czuć wstydu z powodu swojej narodowości.


@KlawyMichau: niby dlaczego? Jest mi wstyd za ten naród, bo nie wyciąga żadnych wniosków z historii i na każdym kroku pokazuje, że te wszystkie porażki nie wzięły się znikąd. Jest mi wstyd, że 30 lat po zrzuceniu narzuconego nam jarzma sami dobrowolnie tworzymy sobie równie zamordystyczny system. Jest mi wstyd, że 40% obywateli tego kraju ma klapki
  • Odpowiedz
@Prezes_roku: widzę kolega się zorientował że od zawsze każdy chce się nachapać tu i teraz. Kto myśli o przyszłości? O konsekwencjach? Najpierw rozwijały się kraje i truły, napychały kieszenie, teraz inni mają "zaciskać pasa". Drukowanie pieniędzy jak nazwiesz? Najpierw było złoto, potem domieszki, inne biedastopy, potem papier, teraz już tylko cyferki, klik i masz xD Tak bardzo dalekowzroczne :D
Sprowadzenie sobie bandy nierobów z Afryki to było bardzo dalekowzroczne xD
  • Odpowiedz
@rozdartapyta: Wnerwia mnie ten kraj niemożebnie, i przez polityków i przez Polaków. Czasami chciałbym, żeby wynaleziono lekarstwo na patriotyzm, tak, żeby po jego zażyciu wszystko co narodowe było mi obojętne, żebym nie czuł się Polakiem, i nie przejmował się Polską, tylko sobą. Ale dobrze wiem, że nawet gdybym miał takie lekarstwo na wyciągnięcie ręki, to bym go nie wziął. Bo i tak kocham ten kraj, który jest dla mnie czymś
  • Odpowiedz
kraj to my mamy piękny


@czlowiekzcegla: tak na powaznie i bez zlosliwosci, co mamy az tak pieknego w kraju?
Bo widzialem kawalek Europy i na plus ewidentny sa piaszczyste plaze (przy uposledzonym i brudnym morzu...) i czesc gor, ktorych mamy w sumie bardzo malo. Na mazurach nie bylem, wiec o tym kawalku sie nie wypowiem. Wiekszosc kraju to niziny, nudno tam, i wszechobecny smog oraz reklamoza bardzo sciaga opinie w
  • Odpowiedz
@czlowiekzcegla: zalozylem ze piszesz o tym co widac, fauna, flora, krajobazy, zupelnie zignorowalem historie i ludzi. Rozumiem ze subiektywnie moze ci sie tu bardzo podobac, no ale ja wlasnie chcialem podrazyc - co takiego mamy szczegolnego w tym co tu jest ze jest pieknie, bo jesli chodzi ze tak ogolnie, to w sumie caly swiat moze byc piekny ;)
  • Odpowiedz