Wpis z mikrobloga

#mirabelkopomusz !!

Nazbierało mi się trochę kosmetyków pielęgnacyjnych i gubię się w jakiej kolejności ich używać.

Od lewej: tonik, krem do twarzy (używam 2x dzień), pianka do oczyszczania twarzy (2x dzień), serum do twarzy (1x dzień) , peeling do twarzy (1-2x tydzień) i aloes (2x dzień). Zakładając że dzisiaj jest dzień na peeling do twarzy jak byście zaczęły pielęgnację?Dodam, że mam jeszcze szczoteczkę soniczną do twarzy i zazwyczaj używam jej z pianką do oczyszczania i na koniec zmywam wodą.

#pokazkosmetyczke #rozowepaski #rozowemirko #kiciochpyta #kosmetyki #pielegnacja
wioseneczka - #mirabelkopomusz !!

Nazbierało mi się trochę kosmetyków pielęgnacyjnyc...

źródło: comment_1589792108ROJ3QGXH4m1EIbGLOG2Tx1.jpg

Pobierz
  • 17
@wioseneczka:
Szczoteczka jest jak peeling i używanie jej codziennie może być zbyt hardcorowe dla skóry - obserwuj koniecznie czy nie pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia. Serum też może być zbyt treściwe, aloes również może podrażniać - warto ograniczyć częstotliwośc stosowania.

Wracając do kolejności:
1. Pianka
2. Peeling
3. Tonik
4. Aloes
5. Serum
6. Krem
@wioseneczka ja mam cerę skłonna do wyprysków, używam kosmetyków typowo na takie problemy.
Musisz dobrać coś do swojej cery - problemów jakie z nią masz.
Z mojego doświadczenia najważniejsze jest oczyszczanie. Kremiki, sera, peelingi... Ok. Ale codziennie rano i wieczorem trzeba dobrze umyć twarz, oczyścić zaskórniki. Wtedy wszystko lepiej się wchłania. Po oczyszczaniu tonik i po miesiącu powinnaś widzieć rezultaty.
@r__k ja zrezygnowałam z oleju, micelarnych itp. Używam rękawicy glov i ona na prawdę dobrze oczyszcza. W końcu kropeczki na nosie są mniej widoczne - z tym nie potrafiła sobie poradzić nawet Szczotka soniczna.
Kiedyś kosmetyczka namówiła mnie na kupno olejku do twarzy Babor z ziołowym koncentratem... Do dupy :P nie zmieniło się nic poza stanem mojego portfela.