Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki mam pytanie. Czy to jest donosicielstwo? Zawsze się tym brzydzilem ale powoli mam dość pewnego współpracownika. 12 miesięcy temu zatrudnił się pewien pracownik, po którym muszę wszystko poprawiać. Ale nie z powodu, że on nie umie, tylko mu się nie chce. Jego robotę nawet wykonuję. Do tego wchodząc do naszego wspólnego biura muszę po nim sprzątać okruszki, śmieci , czyścić ogólnie biuro bo syfiasz straszny. Rozmawiałem z nim na ten temat, przez parę kolejnych dni sprzątał po sobie a później znów to samo. Przelała się czara goryczy dzisiaj, gdy wchodzę do biura a tam śmierdzi jakby ktoś się na środku zesrał. Nie pracujemy razem tylko na zmianę. Więc wracam do pytania głównego, czy jakbym napisał do szefa anonimowo email to byłoby to donosicielstwo, że typek olewa swoją robotę? (O tym że olewa robotę wie ok 20 osób)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec23f47f5c87a77924b5095
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Skąd pewność, że nie jest on zatrudniony "po znajomości"? :) Może dlatego uważa że wszystko mu wolno i czuje się zbyt pewnie. U mnie w pracy niestety też jest taki człowiek, nic się z nim nie zrobi bo jest to zwyczajnie jakas rodzina od jednego z szefów.
@AnonimoweMirkoWyznania
W takich sytuacjach najlepiej komunikować wszystko prostymi zadaniami bez osądzania I nie anonimowo tylko normalnie jako zgłoszenie problemu (bez wytykania co kto zrobił)
1. Wysyłasz maila, że w pokoju dziwnie pachnie i prosisz rozwiązanie sprawy (wezwanie ekipy sprzątającej itp). Po 3-4 razach sami zaczną szukać gdzie jest źródło problemu
2. Jeśli musisz dokończy coś nieswojego to zgłaszasz przełożonemu w formie: Jest do dokończenia to i to zadanie. Mogę je wykonać ale