Wpis z mikrobloga

@inozytol mam 19 lat więc też nie wiem jak to wyglądało kilkanaście lat temu, ale obecnie żeby się dostać na medycynę trzeba dysponować ogromną wiedzą i dużą inteligencją

Nie bez powodu matura z biologii jest najtrudniejszą maturą
@Towarzysz_Pawulon:

Progi z roku na roku spadają z racji niżu, a miejsc jest coraz więcej. Śmiem więc twierdzić, że poziom raczej z roku na rok spada, a nie się podnosi.

Z tą trudnością matury z biologii też bym polemizował, choć zgadzam się, że siatka centylowa pokazuje, że należy do trudnych.
@Towarzysz_Pawulon:

Jak już mówiłem polemizowałbym tym.

Sam jestem studentem medycyny na WUMie i zdawałem maturę w 2018 roku.

Jeżeli spojrzymy na siatki centylowe, to najtrudniejsza "nowa" matura z chemii była w 2016 roku, a najtrudniejsza z biologii w 2018, a z matematyki także w 2018 roku.

Teraz porównując progi na przykładzie w WUMu:

2016: ok.236 pkt
2017: ok. 240 pkt
2018: 230 pkt
2019: 226 albo 228

Jak widać progi sukcesywnie
@AssRock: Sprawdzałem i to bardzo dokładnie bo jak sam już pisałem jestem studentem medycyny. W 2k18 tak dokładnie sprawdzałem, że nieskromnie mówiąc chyba jestem jedną z bardziej kompetentnych osób do wypowiadania się na ten temat.
@Towarzysz_Pawulon: ale o #!$%@? ci chodzi typie xdd napisalem ze jakiekolwiek studia w Polsce to nie jest wyczyn a ty srasz bo sam widocznie masz problemy zeby to osiagnac i jeszcze sobie wymyslasz, ze ja jestem nieukiem xdd jakbym nim byl to bym pisal takie kocopoly jak ty, ze na studia w Polsce dostac sie ciezko xd
Sprawdzałem i to bardzo dokładnie bo jak sam już pisałem jestem studentem medycyny.


@Furox: A to nie jest spowodowane zwiększaniem ilości miejsc na medycynę? U mnie na politechnice punktacja wzrosła 4-5 krotnie co było spowodowane zmniejszeniem ilości miejsc (gówno ustawa Gowina) oraz zwiększoną popularnością studiów technicznych. Niż w moim przypadku nic nie poprawił.
@Furox

Tylko zobacz jakie proste były matury w 2015, bardzo dużo osób które nie dostały się w 15 bez problemu z tymi samymi wynikami weszły w 16 i tym samym zawyżyły progi.

2017 to bardzo prosta chemia dość łatwa biola i również super łatwa matma rozszerzona więc próg kosmiczny

2018 najtrudniejsza matura z matmy rozszerzinej w historii (wielki skandal to był i masa ludzi straciła przez to pracę), najtudniejsza biola w historii