Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zacząć przygodę z amatorskim cardetalingiem. Potrzebuje chemii i akcesoriów. Najlepiej w wersji cebulackiej ale też bez przesady.

Co chce czyścić - mój samochód to Seat z 2006 roku, jasny lakier metalic, pokrowce beżowa alcantara + imitacja skóry czarna.

Postanowiłem, że zakupię lepszą myjkę ciśnieniową - pierwszy wybór padł na Karcher K5. Gdy tylko trafi się jakaś promo to od razu kupię ale na razie poczekam. Oczywiści do tego poleci pianownica PA. Na razie posiłkuję się tanią 10-letnią myjką z marketu (lepsze to niż szlauch). Odkurzacz mam jakiś warsztatowy z biedry, musi na razie dawać radę. Szwagier ma polerkę pneumat więc to będę robił u niego. Docelowo będę chciał sobie kupić swoją i się uczyć.

Teraz czego potrzebuje:
-Szampon do zewnątrz (co ma najlepszy stosunek jakość/cena) i rękawica z mikrofibry
-Środek do kokpitu
-Środek do felg mam jakiś K2 do lakierowanych więc raczej przy nim zostanę (czyt. zużyje do końca) - felgi były regenerowane rok temu, uzupełnienie ubytku i malowanie
-duży ręcznik do osuszania
-ze dwie mniejsze mikrofibry do kokpitu itp.
-środek i mikrofibra do szyb bo te wyglądają w moim Seacie tragicznie - jakieś dziwne zacieki jakby z kamienia
-szczotka i środek do skóry
-szczotka i środek do wykładzin na podłodze
-szczotka i środek do alcantary
-wosk do jasnego i ciemnego lakieru

Coś jeszcze może mi się przydać? Wstępnie rozglądałem się i wpadło mi w oko kilka środków ADBL, wosk nie mam pojęci co wybrać. Mikrofibry z ADBL są warte swojej ceny? trochę drogie ale skoro mają posłużyć to może warto? Jakieś butelki/opryskiwacze mogę się przydać? Może jakieś akcesoria z aliexpress warto zamówić i poczekać bo nigdzie mi się nie spieszy?

#samochody #cardetailing #detailing #wosk #polerka #myjkacisnieniowa #karcher
  • 29
@vlodek2532: Szczotki do kokpitu nie zalecamy, jeżeli już to pędzelek detailingowy o naturalnym włosiu ( np. https://cargeek.pl/pl/products/work-stuff-detailing-brush-16mm-pedzelek-detailingowy-136.html ).

Jeżeli chodzi o szczotkę do materiału to sprawdzi się szczotka ręczna ( https://cargeek.pl/pl/products/adbl-textil-brush-szczotka-do-czyszczenia-tapicerek-872.html ) jak i na wiertarkę ( https://cargeek.pl/pl/series/adbl-twister-19.html ).
  • 0
@cargeekpl ok, dzięki za info. Jakiś kod rabatowy dla mireczka może macie?

Jakieś butelki/opryskiwacze do tapicerki i IPA polecacie? Rozumiem że te IPA cleanery to zwykły alkohol izopropylowy i mogę używać tego tańszego do czyszczenia elektroniki a nie firmywych do car detalingu?
@vlodek2532: IPA to alkohol izopropylowy, który może być wykorzystywany jako cleaner/odtłuszczacz. Istnieją również dedykowane preparaty, które lepiej radzą sobie z usuwaniem pozostałości wosków czy past polerskich niż czysty alkohol izopropylowy ( np. https://cargeek.pl/pl/products/adbl-wipe-out-pro-1l-do-odtluszczania-lakieru-885.html ). Jeżeli więc cleaner potrzebny jest tylko po to aby odtłuścić powierzchnię przed aplikacją wosku albo dressingu na samochód, który nie ma na sobie resztek wosku/dressingu to każde IPA się nada, wliczając w to środki do dezynfekcji z
@vlodek2532: Kiedyś zamówiliśmy testowo różnego typu aplikatory oraz mikrofibry z Aliexpress na własny użytek i jakoś była tragiczna. Jedyne do czego te mikrofibry się nadawały to do wyczyszczenia wydechu jako jednorazówki.
  • 0
@cargeekpl pytanie FX protect glass cleaner 1l? Chłód czy smrut? Miałem monety na allegro, kupiłem adbl glass 1l i dzwonią że nie mają i dają mi to coś. Normalnie bym im powiedział nara ale 20 zł zniżki na zamówieniu 41 zł. Chciał człowiek przycebulic a problemy robią. Ewentualnie wezmę to a potem cyk zwrocik smart
@vlodek2532: FX Protect to dobra marka, raczej segment premium, na pewno nie będzie odstawać od ADBL.
Niestety sprzedaż powyżej stanów magazynowych to plaga na Allegro. Wszyscy sprzedawcy wystawiający milion sztuk na aukcji sprzedają bez względu na to czy aktualnie towar mają czy też nie.
  • 0
@vlodek2532: Niestety sprzedaż powyżej stanów magazynowych to plaga na Allegro. Wszyscy sprzedawcy wystawiający milion sztuk na aukcji sprzedają bez względu na to czy aktualnie towar mają czy też nie.


@cargeekpl Dziś sam napisałem do innego sprzedającego i ta sama sytuacja. Pytam kiedy wysyłka a ci, że stan będzie za 2 tygodnie. Pies w dupę ich #!$%@?, anulował bym to ale kuponu -20 zł użyłem na zakupy. Sami się nie odezwali i
@vlodek2532 Szukaj myjki serii HD pi serwisie.

Sam mam 5/15 HD na 230v 150bar śmiga 5lat aż miło.

Przeszła kompletny przegląd/serwis przed moim zakupem. Dałem 1500 zł gdzie wtedy za tyle można było kupić k7, klasę niższy sprzęt.