Wpis z mikrobloga

@Royal_Email: Wkurzyłem się szczerze, człowiek wiąże koniec z końcem, ponosi ryzyko dokwalifikowania choć nie ma na to kasy(tzn ma ale do tego jest jakieś 30 innych wydatków równie ważnych) ale będa jedni z drugim o programowaniu pierdzielić w czasach kiedy juniorów jest tyle ile gwiazd na niebie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Just_Think_More: > No to prawidłowo, że zrezygnowałeś i z czym masz tutaj konkretnie problem?

W tym że jakby przedstawiciel klasy przedsiębiorczej miał honor to by zapłacił jak się umówił. Ale wiadomo Excel nie kłamie nie ? :P

Jaki? Taki, że wiemy jak działają podatki czy co
  • Odpowiedz
@pul_litra_wstydu: > Każdy pracownik powinien sam rozliczać się z podatków od samego początku. Żadnego brutto/netto. Wtedy nie byłoby takich wpisów :)

Były by takie wpisy bo są też chorzy pracodawcy sam pracowałem u takiego co mnie nie za bardzo traktował także proszę o rozwagę co się pisze
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zamanosuke:

W tym że jakby przedstawiciel klasy przedsiębiorczej miał honor to by zapłacił jak się umówił

Skoro miałeś wpisana do umowy inna kwotę niż otrzymałeś, to mogłeś to zgłosić, więc w czym konkretnie jest tu problem? Zawsze znajdą się nieuczciwi, ale są sposoby, żeby ich dojechać.

Aha ale nikt ich nie prosił o to ryzyko. Robią to z
  • Odpowiedz
@Zamanosuke: nie przejmuj sie biznesmenami teoretykami. Niby tu sami tacy wielcy kapitaliści, głosują na konfederacje, zarabiają pięciocyfrowe sumy, a jednak najpopularniejszy tag to #rozdajo gdzie ci sami możni panowie biją sie o darmowy kubek czy długopis.
  • Odpowiedz
@Drakii tylko nie skomentuj: zmień pracę. Ja pracuje w spółce notowanej na giełdzie której właścicielem jest jeden z najbogatszych Polaków. Praca w nadgodzinach to zatrudnienie przez inną firmę. Czyli z----------z bez żadnych ograniczeń.
Mój różowy: praca u jednego z przediebiorcow który protestuje w Warszawie. Dostał 308tys pomocy od państwa. Jego miesięczne koszty około 150 tyś. Zatrudnia 120 osób. Wzrost zamówień od początku pandemi jakieś 30%. Trzeba było iść wczoraj do pracy
  • Odpowiedz
@throwaway2137: Nie rozumiem, dlaczego przedsiębiorcy po prostu nie zmienią pracy, nie nauczą się programowania czy nie zaczną się uczyć jakiegoś języka. Gdyby tylko chcieli to już dawno byłoby po kłopocie, bo chcącemu nie dzieje się krzywda. Teraz zaś ręce po socjal wyciągają.

  • Odpowiedz
@pollyanna: A zapomniałem wytłumaczyć: Nie mam rodziny. Opiekuję się babcią i mamą. Babcia ma lichą emeryturę a mama....mama nie pracuje od 5 lat. Załamała się w pracy. Ale przepracowała 30 lat więc luz. Ze zdrowiem też nie najlepiej.
Jest jeszcze brat...ale on sam ma swoje sprawy. Daje do domu lwią cześć ja mniejszą. Ale i tak brakuje.

Jeszcze mi życie miłe żebym dwójkę dzieci sobie robił ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Sami biznesmeni na wykopie. Chłopaki od teorii pójdą kiedyś do pracy to się przekonają, że w praktyce nie jest tak kolorowo.
  • Odpowiedz