Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dronte: podczepiam się do pytania.
Bo dla mnie to brzmi jak "powrót" i rozpoczęcie pracy w Polsce. Ewentualnie załatwienie spraw firmy zagranicznej w Polsce. Czytając ten dziennik nie widzę tam okienka, dla mnie, zwykłego Kowalskiego który musi zrobić przegląd auta/pójść do skarbówki/odwiedzić grób kogoś z rodziny.
Wczoraj już widziałem jak setki obywateli Polski się cieszyło że pojadą na tydzień na URLOP...
@KarmazynPjekarz: wydaje mi się, że jeśli masz dokument stwierdzający, że zakończyłeś kontrakt zagranicą lub byłeś w kilkudniowej podróży służbowej zagranicą to możesz przekroczyć granicę RP bez kwarantanny. Jeśli mieszkasz zagranicą a do Polski jedziesz na urlop tylko to kwarantanna cię obowiązuje.

@dronte:
@KarmazynPjekarz: Grupy na fb to rak.
„Lekarze i osoby, które są zatrudnione w ośrodkach pomocy społecznej, po przekroczeniu granic Polski nie będą musiały już przechodzić 14-dniowej, obowiązkowej kwarantanny. Ułatwienia mają również dotyczyć opiekunów, którzy dowożą dzieci do szkół po drugiej stronie granicy.”

Druga sprawa dotyczy osób transgranicznych. My jadąc z NL będziemy musieli odbyć kwarantannę.

„Pracownicy transgraniczni, którzy wielokrotnie zwracali uwagę na to, jak obostrzenia związane z kwarantanną paraliżują ich życie,
@dronte: dziwne, ktoś może już nie pracować i pokazać starą umowę o pracę. Nie że ci nie wierzę czy coś, po prostu tak gdybam i dziwi mnie, że wpuszczają ludzi którzy nie mieszkają w Polsce.