Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #samochodyuzywane #pytanie
Poszukuje auta dla mamy na zbliżającą się emeryture. Z bajerów fajnie żeby miało czujniki parkowania i sterwowanie radiem w kierownicy/ekran dotykowy. Budżet 40-45k, rocznik od 2017, benzyna lub benzyna gaz, nadwozie: hatch albo sedan, przebieg do 60k. Co bierzemy pod uwage: Toyota Yaris, Hyundai i20, Skoda Rapid/Fabia, Fiat Tipo. Jeśli posiadacie wymienione proszę o opinie ewentualnie może inne kandydatury na które warto zwrócić uwagę. Z góry dzięki Mireczki.
  • 18
@crixos: Tipo to trochę większe auto niż Yaris/i20/Fabia/Rapid.
Fabię i Rapida odrzuciłbym na wstępie, bo to niewygodne i nudne gnioty.
Yaris - bardzo przyjemne autko, w dodatku trudne do zajeżdżenia.
i20 - podobnie.

Dodałbym do tego jeszcze Fiestę, MK8 powinno się mieścić w budżecie. Chyba najbardziej "damski" samochód z wymienionych, a przy tym wygodny i jeździ jak nic innego w tym segmencie.
@crixos: sam mialem podobny problem jak mi siorka prawko zrobiła, szukaliśmy czegoś do 22tys, małego i taniego w użytkowaniu, trafiło nam sie 6letnie polo z 47tys km z polskiego salonu, wiec przebieg nie ściemniany bo sprawdzić można było w ASO.
Jak 5drzwi to właśnie patrz na polo, corse, adam z automatu odpada, Fiesta ->kolega ma i narzeka że coś ta się psuje mu, ale części tanie do tego jak barszcz więc
@crixos: tylko obczaj dobrze blacharkę bo tak jak pisałem kolega trochu narzeka że w nowym aucie coś na progach i drzwiach mu sie pojawia, ale może po prostu trafił gniota, ale tak jak kolega powyżej pisze, ładne damskie auto
może po prostu trafił gniota


@kogut89: no chyba właśnie... Ford ostatnie problemy z korozją miał z 15 lat temu.

Ibiza to Fabia w innym wydaniu, więc auto takie sobie.
@kogut89: z VAGa tak naprawdę na Skode tylko patrzyliśmy, gdyż obecnie mama jeżdzi Roomsterem i najprzychylniej patrzy na Rapida. Ibiza wygląda o niebo lepiej, dzięki.
@bidzej: możliwe że on trafił gniota że coś my tam się pojawia -> ibiza to Fabia ->polo podobnie ta sama płyta
ogólnie, gust jest jak dupa, każdy siedzi na swojej. Ja osobiście fabii też bym nie kupił bo dla mnie jest lipna, ale ibiza wygląda całkiem przyjemnie i auto za nie duże pieniądze blacharka spoko, części podobnie.

Fiest zgodzę się ładne auto, też bym brał pod uwagę.

kolego @crixos: najlepiej
@kogut89: tak właśnie chemy zrobić: ja mam salonową Corolle więc namawiam na Yarisa, mama ma Roomstera więc myśli o Rapidzie. Jak wspomniałem w grę wchodzi jeszcze i20 oraz wasze propozycje Fiesta, Polo i Ibiza. W sobote wybieramy się do salonów zrobić rozeznanie i jazdę próbną.
@crixos: no pewnie, najlepiej posprawdzać kilka opcji i wybrać, do tego zawsze można potargować się z salonami, zobaczcie co wam dołożą, i ile z ceny zejdą, pamiętaj kolego że teraz to aso będzie się o was zabijać, bo przez nadciągający kryzys i to co się dzieje ludzie za bardzo nie chcę kupować aut (wydawać gotówki) więc nawet jak macie 3 raz zawitać do tych samych ludzi to to zróbcie, nawet powiedzcie