Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Za miesiąc skończę 21 lat, mam zamiar iść na wymarzony kierunek studiów, a moim największym marzeniem jest zostać wykładowcą na tym kierunku i ogólnie kariera akademicka. Pytanie może wyda się głupie ale... nie jestem za stary na to? Zauważyłem że większość znanych naukowców/pracowników uczelni kończyło studia zaraz po szkole średniej, a ja przez różne problemy mogę zacząć dopiero teraz...

#studia #doktorat #edukacja #uczelnia #uniwersytet

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ebd5462944048817c1ff7fd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Gościu nie rób sobie tego. "Kariera" akademicka to jak bycie chłopem pańszczyźnianianym dla starych zgredów, którzy nic już nie wnoszą do nauki, a musisz ich dopisywać do swoich prac.

Jak cię nie polubią to uwalą ci doktorat, bo tak. Psie pieniądze, kiepskie finansowanie nauki, brak współpracy z przemysłem i ślepy pościg za grantami i punktami. Nieważne po co. Ważne, że można się #!$%@?ć za państwowy grant kilka lat.

Poza
  • Odpowiedz
OP: @Tytanowy_Lucjan wiem że są ujowe pieniądze i niewdzięczna praca, ale po prostu mam od lat takie marzenie i tyle, jak sam dojdę do wniosku że mi to nie odpowiada to se dam spokój. Pytanie zadałem bo bałem się że może nie warto nawet próbować bo jest jakoś zwyczajowo umocnione że trzeba iść zaraz po liceum żeby dali ci szansę.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania #!$%@?, ogarnij się, masz 21 lat, całe życie przed tobą, kiedyś też myślałem że muszę to robić jak najszybciej, nie mogę sobie pozwolić na potknięcie bo wogle poszedłem do technikum więc na starcie miałem rok w dupę, ale cóż sytuacja jest taka, że też jestem z rocznika 99 i w październiku idę od nowa na studia, tym razem na inny kierunek niż ten co teraz, mimo że ambicje naprawdę miałem
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: znajomy rodziców zawsze marzył o pójściu na studia prawnicze ale życie potoczyło się tak że tego nie zrobił, założył rodzinę i nie miał na to czasu. Gdy ostatnio jego córka opuściła dom stwierdził że to jest ten moment, ma więcej czasu i będzie studiował. Zaczął jak miał 50+ był najlepszy w swojej grupie czy w czołówce. Moja mama ma prawie 50 lat około 10 lat temu skończyło socjologie a
  • Odpowiedz