Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie (od razu mówię, że nie przeglądałem tagu, wieczorem to zrobię)
Szukając na otomoto używanego samochodu z rocznika 2015-2017 w klasie mały samochód i kompakt, to najbardziej popularne są Opel Corsa, Opel Astra, Toyota Yaris. W podobnej klasie i cenie jest mało Fabii (VW Golf drogi).

Jednak jak spojrzy się w statystykę jakie samochody były najczęściej kupowane w tych latach, to sprzedano podobną liczbę Fabii i Astr.

Moje pytanie jest takie, z czego to może wynikać Fabia tak dobra, że nikt nie chce puścić jej w obieg? Jakie macie opinie o Opel Astra V z silnikem 1.4 100km? Dobrze pracuje z gazem?

Wieczorem będę w stanie komuś coś odpowiedzieć jeśli padnie pytanie w komentarzu.

#motoryzacja #samochody
  • 11
@BajerOp: Kojarzysz ile pali gazu? W miarę cicho w środku jak jedzie się szybciej? Mocy potrzeba tyle, aby wyprzedzić tira przy średnim ruchu oraz aby przy tych 130 na autostradzie nie wył za bardzo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kexu: jest głośno, mimo, że ma założone dodatkowe wyciszenie, pali 9l gazu w mieście latem, na trasie 7 do 8 ale jak jedziesz 120 powyżej tego już dychę bo silnik wyje jak opętany. Wyprzedzanie czegokolwiek jak masz dwie osoby na pokładzie to walka o życie. Tragedia, nie bierz tego.

Mowa o kombi. Auto generalnie spoko ale nie z tym silnikiem od kosiarki.
@Gent: szukam na otomoto, bo jest dużo ofert w jednym miejscu. Jest trochę ofert po leasingach.

@BajerOp: A na codzień czym jeździsz? Jeśli czymś mocnym i nowszym, to mogłeś się przyzwyczaić do luksusu. Dla mnie to jest upgrade z focusa z 1999r ( ͡° ͜ʖ ͡°), także grunt żeby moc była porównywalna, był cichszy, bezawaryjny. Rozglądam się za kompaktem, więc jest trochę lżejszy niż kombi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kexu: jeżdżę Altea xl freetrack 211km, ale wcześniej miałem małego diesla, ten silnik w Astrze to kupa zwyczajnie, focus MK1 I 1.6 lepiej idzie i jest ciszej
@BajerOp: Aż niemożliwe to się wydaje, że focus, który ma cieniutkie drzwi jest cichszy niż taka astra. No nic, zobaczę na jeździe próbnej jak to idzie.
A co innego byś polecił pod gaz, żeby było ciche, nie muliło aż tak bardzo, samochód kompaktowy. Jakiś nowszy focus, fiesta? tak do 45k PLN
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kexu: Kia ceed 1.4 dobrze znosi gaz, wczoraj ktoś pisał ze w firmie mają z przebiegiem 400 tys. Km, zresztą podobnie jak astry nawet wychodzą z fabryczna instalacją lpg. Fabia, corsa, Fiesta to niższy segment jak polo czy ibiza.