Wpis z mikrobloga

Jeśli dany streamer udostępnił publicznie wizerunek widza który oglądał tą daną transmisje może ponieść za to konsekwencje prawne?

Sytuacja wyglądała tak ze dana osoba napisała nieprzychylny komentarz który zwyczajnie był zwykłą opinią która w zagłębieniu nie obrażała go niczym tylko zwyczajna krytyka.

Po czym dana osoba odpaliła publicznie profil tej osoby i pokazała jego wizerunek - twarz.
Dodając do tego kilka nieprzychylnych komentarzy.

Finalnie wiele osób zobaczyło tą sytuacje.
#prawo #stream #twitch
  • 31
@urzedniczatv jeżeli pokazał on na streamie zdjęcia czy dane osoby z publicznego profilu na którym ta osoba sama te zdjęcia czy dane dobrowolnie wgrała / udostępniła to jak najbardziej mógł tak zrobić i nie ma za to żadnych konsekwencji
@Snowden: No dobra ale co w przeciwnym razie jeśli faktycznie mógł to zrobić ale ta dana osoba została w ten sposób zmieszana z błotem?
To miałoby obejść się bez konsekwencji?

Załóżmy jest szykanowana w niektórych miejscach dodatkowo wrzucane są zapisy video z tej sytuacji na innych stronach.

Z dnia na dzień z osoby prywatnej zrobiono internetowe pośmiewisko choć tak naprawdę finalnie miał racje ale wiemy jak działa internet i wpływ niektórych
@urzedniczatv pewnie można by było pod jakiś paragraf to podciągnąć, ale czy jest to warte zachodu? Nie mając pewności, że wygrasz? Walka w sądzie i to pewnie na długie miesiące, a koszta pewnie też by nie były małe (chyba, że ten streamer będzie chciał się obyć bez batalii w sądzie i po prostu polubownie zakończy sprawę - odszkodowanie, usunięcie materiałów wideo z neta itp)
@Snowden:

Objęcie ochroną wynikającą z art. 23, 24 i 43 k.c. treści godzących w dobra osobiste dostępne w Internecie nie budzi wątpliwości, zwłaszcza że szeroki zasięg informacji i poczucie anonimowości użytkowników sprawiają, iż bardzo łatwo dochodzi do naruszenia szczególnie tak wrażliwych dóbr osobistych jak cześć, godność, wizerunek czy nazwisko.


A jeszcze dodajmy art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych:
Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Kiedy można
@Tamerlan teoria a rzeczywistość często inaczej wygląda w szczególności jeżeli chodzi o taką sytuację jaką opisał autor. Powodzenia w sądzeniu się z jakimś streamerem, który pewnie ma "odłożone" większe sumy pieniężne, pewnie jest w jakiejś "agencji", która w pozwach także by mogła mu pomóc itp itd... długo by można wymieniać, ale jeżeli autor ma dużo wolnego czasu, odłożone pieniądze na właśnie takie ewentualności to proszę bardzo, ale mimo wszystko i tak nie
@Snowden: jakoś średnio wierzę w Twoje zapewnienia o różnicach między teorią a rzeczywistością, skoro już chyba wszyscy udowodnili Ci, że nawet teorii nie znasz, z czego zamiast wycofać się z klasą, zacząłeś wymyślać, że no tak ale "powodzenia w sądzie" xD
teoria a rzeczywistość


@Snowden: Masz praktykę, orzecznictwo, ale dalej brniesz w swoje #!$%@?. Ok. Powodzenia z taką argumentacją w sądzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale mimo wszystko i tak nie ma pewności,


@Snowden: gdybyś miał choć gram wiedzy z zakresu, o którym piszesz albo przeczytał przepisy, które podrzucił twój dyskutant, to byś wiedział, że przy naruszeniu dóbr osobistych istnieje domniemanie prawne, że dane naruszenie było bezprawne.I
@Adams_GA a ktoś się Ciebie pytał czy mi "wierzysz"? ( _)
Wgl ostatni komentarz nie był w stronę Twojej osoby także nwm czemu do mnie piszesz i jeszcze jako "ogół"... jeżeli ktoś Ci nie odpisze to spamowanie następnymi komentarzami tego nie zmieni - idź się przejść, bo chyba ciśnienie coś Tobie skacze ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Snowden: piszę, bo mogę, tak samo jak mogłem sprostować te Twoje cytuję z Ciebie samego "niesprawdzone bzdury". I może wiesz co, faktycznie ciśnienie mi skacze, ale to dlatego, że ludzie nie mający pojęcia o prawie próbują zgrywać ekspertów, przez co później wyrządzają innym krzywdę.
@Tamerlan ciekawi mnie tylko jedna kwestia... nie przypominam sobie, by jakiś streamer odpowiedział karnie za udostępnianie na swoim streamie wizerunku osoby, która sama wrzuciła w eter swoje zdjęcia i upubliczniła swój profil - chyba, że coś mi umknęło?