Wpis z mikrobloga

Polska jest piękna - Z cyklu pokazujemy jak atrakcyjna jest Polska, dzisiaj zabieramy Was do Arkadii. Miejsca, które w zamierzeniu jednej z najbogatszych Polek przełomu XVIII i XIX wieku, miało uosabiać jej prywatny eden. Arkadia leży mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Łodzią i Warszawą i do dzisiaj zachwyca swoim pięknem. Pomóżcie wykopać ten tekst - pokażmy atrakcje Polski - https://www.wykop.pl/link/5500101/arkadia-park-romantyczny-heleny-radziwillowej/

#polska #lodz #warszawa #lodzkie #lowicz #atrakcyjnapolska #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #zainteresowania #ciekawostki #wykop #arkadia #muzeum
PrzekraczajacGranice - Polska jest piękna - Z cyklu pokazujemy jak atrakcyjna jest Po...

źródło: comment_1589436717KFc1glAQRWABAesKwq0LV2.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gbr: byłem tam w tamten weekend - generalnie nie zrobiło na mnie szału. Wejście normalne 16zł, ulgowe 1zł, sam park jakiegoś mega wrażenia na mnie nie zrobił - godzinka do połażenia i więcej już nie ma co robić, chyba, że chcesz piknikować.

Parking jakby co 5zł całodobowy, obok jest bezpłatny ale nie ma tam raczej szans na jakiekolwiek miejsce xD
  • Odpowiedz
Bardzo zaniedbane miejsce. Często robię tam plenery z parą młodą (bo tak chcą) i uważam, że w cenie 200 zł za wejście na sesje zdjęciową plus bilety można więcej oczekiwać niż lekko podchmielony cieć, proponujący wspólne picie i żulący fajki, niezbyt zadbana zieleń i obiekty. Generalnie miejsce z mega potencjałem, potrzebujące dobrego menagera, a nie janusza tylko kasującego bilety.
  • Odpowiedz
Nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze kilka lat temu (4?), to było bardzo zaniedbane miejsce. Jeśli ktoś i tak jest w okolicy - można podjechać na spacer. Jednak jazda tam specjalnie z Łodzi, Warszawy, czy skądkolwiek dalej niż 10-15 minut autem, nie ma sensu. Arkadia kusi w internecie przez dobrze zrobione zdjęcia, ale to wszystko fajnie wygląda tylko na fotografiach. W rzeczywistości ani alejki nie są zadbane, ani zieleń i w
  • Odpowiedz
Była by piękna, gdyby nie bezmyślne betonowanie, zero zdolności zarządzania przestrzenią publiczną przez włodarzy, wycinka drzew jak popadnie, smog, korupcje na temat kupna ziemi przez księży itd. lista jest długa. Chciałbym móc powiedzieć, że jest piękna, ale nie.. przynajmniej już nie. Może jął przychodzi lato da się odczuć przez chwile, źe jest super, ale przez większość czasu to szaro bure państwo z kartonu. Zyczylbym miłego minusowania, ale to mirkoblog wiec smuteczek.
  • Odpowiedz
@PrzekraczajacGranice: A wiesz, że większość budulca do tego parku to cegły po wyburzonym zamku prymasów Polskich w Łowiczu? :)

Dodam jedynie, że z tego samego budulca jest Pałac Klickiego oraz park Klickiego w Łowiczu.

Nad wejściem do pałacu wklejony jest herb wycięty z zamku
  • Odpowiedz