Wpis z mikrobloga

@Xing77: Może się stricte nie uczę, ale uwielbiam akcent europejskiej odmiany, jako ogólnie lubię słuchać języków z mocnym akcentowaniem (może to jest związane z nauką rosyjskiego?) i charczącymi dźwiękami)
@Xing77: Uczyłem się wersji brazylijskiej głównie z powodu dostępności materiałów w internecie, jest sporo łatwiejsza, no i planowałem zamieszkać w Brazylii :) Chociaż znacznie bardziej mi się podoba wersja europejska. Mieszkałem w końcu i w Portugalii i w Brazylii, jak mówisz po brazylijsku to wszędzie Cię zrozumieją, jak po europejsku to w Brazylii to albo nie zrozumieją w ogóle albo będą się śmiać że brzmisz średniowiecznie
@Ezi: A jaka jest według Ciebie różnica między Portugalią, a Brazylią (skoro już zacząłeś ten temat..)? Który kraj według Ciebie jest lepszy, bezpieczniejszy itd?
@Xing77: Ogromnie się różnią :) Portugalia duuużo bezpieczniejsza, spokojniejsza, ładniejsze miasta, prędzej się dogadasz po angielsku. W Brazylii ludzie znacznie milsi i bardziej otwarci (też jak chodzi o naukę języka, Portugalczycy mnie zawsze poprawiali, Brazole się cieszyli że cokolwiek mówię, nawet jeśli z błędami), ciekawsza natura, bajeczne plaże, lepsze imprezy itd. W dużych miastach w BR bywa drogo (mieszkałem w Porto w PT i w São Paulo w BR, są zupełnie