Wpis z mikrobloga

@bukimi: W szerszej perspektywie, to i 2018 jest ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°). Mój błąd, ale na usprawiedliwienie mam to, że na "serwis gog wyniki finansowe" wyskakują artykuły z 2019 za 2018, a sam żyję jeszcze uważając, że to dopiero początek 2020 ;). Zysk GOG za 2019 to 3 mln złotych. Lepiej, ale szału nie ma.
@Jan_K: Fakt. To tylko 100x więcej rok do roku. Normalnie syf, kiła i mogiła XD
A 2020 trwa w najlepsze, a w związku z kwarantanną rynek gier wideo przeżywa złoty okres ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To tylko 100x więcej rok do roku. Normalnie syf, kiła i mogiła XD

@bukimi: Idącym tym tropem, to jaką świetną sytuację mieliby obecnie, gdyby w 2018 zysk wyniósł 3 złote. Milionowe przebicie, to byłoby coś! Sorry, ale obliczanie wielokrotności w stosunku do zysku, który był de facto bliski zera to absurd.
@bukimi: Przecież napisałem, że to mój błąd i nawet Ci wytłumaczyłem skąd się wziął. Nie bardzo rozumiem jaki sens czepiania się tego dalej?

No i co do meritum, w kwestii zysku ani 2018 ani 2019 nie były dla GOG szczególnie dobre. Nawet 3 miliony złotych zysku przy 162 mln przychodu to nie jest jakiś świetny wynik. Oby 2020 był lepszy, oczywiście tego im życzę, ale na razie danych nie ma.
@Jan_K: Dla wyniku giełdowego jest to jednak pozytywny impuls. Raz, że jest trend wzrostowy, dwa, że rok 2020 ponoć ogólnie ma mieć dobry wynik na rynku, a trzy że prawdopodobnie przychody firmy zostały w coś zainwestowane, stąd wysokie koszty.