Wpis z mikrobloga

#gmail #internet #protonmail #bezpieczenstwowsieci #prywatnosc
Hej, w ramach wychodzenia z ekosystemu google/windows/facebook/andriod planuję ograniczyć serwisy #google , korzystam z gmaila, wygodny.

Czy protonmail jest dobrą główną pocztą do logowania/mailowania? Czy raczej to niszowe narzędzie dla paranoików/handlarzy/"hakerów"? Dla zwykłego kowalskiego darmowa wersja, czy podstawowa płatna? Jakieś inne serwisy?

Jakaś alternatywa dla chmury google? Zależy mi by , była na Linuxa i szybko(natychmiast) przesyłała zdjęcia z Iphona(wiem ze niektóre chmury lagują po kila-kilkadziesiąt minut/nie mają apek pod iOSa/Linuxa)

Dzięki
Pobierz RabarbarDwurolexowy - #gmail #internet #protonmail #bezpieczenstwowsieci #prywatnosc
...
źródło: comment_1589280376NcvaA6G0FTevoFgAsUDdas.jpg
  • 9
@RabarbarDwurolexowy: też postanowiłem parę miesięcy temu przejść na ProtonMail.
Ale raczej całkiem na niego nie przejdę, będę siedział jedną nogą tu, drugą tam.
Proton ma za dużo wad, jak dla mnie główne:
- w darmowej wersji ProtonContacts można dodać tylko email, to znaczy nie można dodać nawet numeru telefonu
- najtańsza wersja płatna jest droga jak dla mnie. Ostatnia oferta Black Friday'owa była tylko dla nowych członków, więc nie da się
@RabarbarDwurolexowy: nie szukałem

Dodam, że chciałem zmienić sobie adres na Gumtree, nie dało się i taką dostałem odpowiedź z pomocy:

Dzień dobry,

dziękuję za kontakt w tej sprawie.

Niestety, nie możemy zmienić adresu na wskazany, gdyż ze względu bezpieczeństwa nie akceptujemy domeny protonmail w serwisie. ( Nie akceptujemy także domen gmx).

Wszystkie oferty byłyby odrzucane automatycznie. Proszę wskazać inny adres, wtedy będziemy mogli pomóc i zmienić adres.

Gdybym mógł pomóc jeszcze