Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2437
Mam za zadanie zaprojektować osiedle domków szeregowych typu chów klatkowy. Jak myślicie, co tutaj można poprawić, żeby był większy ścisk i jak najgorsze warunki dla mieszkańców? Każdy prostokąt to działka na jeden dom.
Na pewno zrezygnuje z podjazdów i domy bezgarażowe będą stały przy samej ulicy, żeby trzeba było parkować na chodnikach i uniemożliwiać pieszym swobodę poruszania. Miejsc parkingowych dla gości nie będziemy robić, żeby parkowali na ulicy i wymuszali ruch wahadłowy.
Macie jeszcze jakieś propozycje?

Zawyżoną cenę za metr ustalimy następnym razem jak już wiecej będzie gotowe.

#studbaza #budownictwo #architektura
Saturday_Night - Mam za zadanie zaprojektować osiedle domków szeregowych typu chów kl...

źródło: comment_1589257250pJiKQqA7g1QNRqtihzYJbB.jpg

Pobierz
  • 219
  • Odpowiedz
@Saturday_Night Żadnej biedronki ani nawet żabki w zasięgu pieszym, mieszkaniec wszędzie ma jeździć samochodem, zaproponowanymi już wcześniej rozwiązaniami tzn Polbruk, studzienki na wysokości kół, jednokierunkowa droga i leżące policjanty najwyższej możliwej wysokości, mieszkaniec ma czuć prestiż i potrzebę używania samochodu
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: Wciśnij jeszcze kilka klatek u góry. Zrób domy kilkupiętrowe z 1 mieszkaniem na poziom. Do tego jakieś obskurne klatki.

Tę uliczkę od wschodu odgrodź zaporami betonowymi, bo SUVami będą tam walić na przełaj. śmietniki daj od ulicy. Będzie jeszcze mniej miejsca.

Okna tylko od frontu. na co komu przestrzeń między domami?

Wal drewniane słupy telegraficzne. Mniej kopania i potem na chodniku.

Na wyjeździ z osiedla koniecznie szlaban zamykający się po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Saturday_Night: Cenę w ogloszeniu podaj w stanie surowym otwartym (bez ziemi) nie informujac o tym. W żadnym wypadku nie podawaj dokładnej lokalizacji - napisz 5 min od centrum - a na otodom zaznacz jako lokalizacje stary rynek najbliższego dużego miasta. Nie zaszkodzi dopisać: szkoły, przedszkola, sklepy, jezioro, plaża, lasy - w okolicy (oczywiście mijając się z prawdą). Jeśli to mega strasne zadupie dodaj w opisie osiedla ze jest KAMERALNE...
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: całość postaw na jednej nieruchomości i sprzedawaj ludziom udziały w nieruchomości a nie oddzielne nieruchomości. Dzięki temu nikt nigdy nie dostanie kredytu i każdy będzie mógł sądzić się o wykup nieruchomości sąsiada. Kiedy pojawi się jakiś zdecydowany magnat, wystarczy, że kupi 1/120 nieruchomości i pozwie wszystkich o podział poprzez wykup. Czy to się uda? Pewnie nie. Czy napsuje ludziom krwi na lata, jeśli nie na generacje? Tak.
  • Odpowiedz
@Ja_wiem_lepiej : nie lepiej jeden wspolny, w blaszanej klatce, po jednym pojemniku na jeden rodzaj smieci, tak, że jak dwa mieszkania wyrzuca smieci to już kosze pełne. Reszta wali smieciami dookoła? Oczywiscie wywozone maksymalnie raz w miesiacu.

Dodatkowym atutem blaszanej klatki na smieci jest to, ze w upaly wszystko zaczyna pieknie smierdziec. Klatka zamykana na klucz, ale ze szpara pod drzwiami, zeby bezpanskie koty i psy, a moze nawet żule, daly radę
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: Podstawa to 3 kondygnacje - buduje się to przecież prawie w tej samej cenie co 2 kondygnacje. I teraz tak:
1. Wariant "Prestige Longue Plus" - masz 2 kondygnacje w jednym budynku (plus 3 nad Tobą zajmowaną przez kogoś innego)
2. Wariant "Prestige Plus" - masz 2 kondygnacje w dwóch różnych budynkach.

Zwiększysz tym samym o 50% liczbę lokali.
  • Odpowiedz
wybetonuj albo wykostkuj wszystko co się da, co najwyżej wstaw pojedyncze tuje żeby imitowały styl cmentarny


@Saturday_Night przemyślałam to jeszcze raz. Zamiast tego zrobić małe placki trawy, żeby było co #!$%@?ć kosiarką o 7 rano w sobotę. Ach, no i koszenie obowiązkowo raz w tygodniu, a następnie lanie hektolitrów wody, bo trawnik schnie
  • Odpowiedz