Wpis z mikrobloga

Długoterminowo i pewnie polecam wrzucać w Exxonmobil ~6-12 miesięcy powinien się odbić z ładnym plusem (myślę, że 10-20 to minimum/rok). Cena ropy będzie sukcesywnie rosnąć, a popyt na nią wróci. Arabia Saudyjska zwiększa ceny bo aktualnie kryzys też ich dopadł. Analitycy JP Morgan mają podobne zdanie do mojego..cena pójdzie w górę.

Exxonmobil zaliczy jeszcze jeden spadek związany z dywidendą, wtedy polecam dokupić i trzymać :)

PS. Zapomniałem dodać, że 13 maja jest record-date dla dywidendy..dlatego proponuję kupić dzisiaj i sprzedać 13 jak lubicie szybkie akcje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #inwestycje
  • 15
@plecyPolakow: PBF Energy zawiesił dywidendy i sprzedaje części swojego majątku..jednak wielu analityków twierdzi, że cena akcji na poziomie 10 USD jest niedowartościowana. Moim zdaniem mają rację...jednak wszystko zależy jak będzie się rysował popyt. Długoterminowo na pewno wzrosną, ale trzeba poczekać do odblokowania dywidend i jakiś pozytywnych wyników finansowych.
@toshibaas: Znasz jeszcze jakieś ciekawe, przecenione spółki którymi warto się teraz zainteresować? Mnie np pewien dobry Mirek polecił jakiś czas temu Helmerich & Payne i to był strzał w 10 ;)