Wpis z mikrobloga

#rower #zabezpieczenia #rowery

Kupiłem ostatnio nowy rower, coś porządniejszego w końcu i chcę do niego kupić jakieś konkretne zabezpieczenie.
Najbardziej zależy mi, żebym mógł to przypiąć w miarę spokojnie pod biurem (samo centrum Poznania, ruchliwe miejsce, więc git), ale też żeby nie wkurzało podczas jakiejś dłuższej jazdy. Boję się trochę zbyt masywnego ulocka, że będzie mi latał i przeszkadzał mimo uchwytu.

Łańcuch raczej odrzucam i zastanawiam się jeszcze nad takim składanym rozwiązaniem, niby są ok ¯_(ツ)_/¯ .

Może ktoś coś polecić do ~300 zł? Przejrzałem masę stron, filmików i totalnie nie wiem co wybrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dzięki!
  • 13
@Jabco: brzmi właśnie spoko, chociaż czytałem sporo opinii o słabych nitach, ale niby na filmikach widać, że trzeba się pobawić z nożycami.

O kątówce nie wspominam, bo nią wszystko ktoś zdejmie, ale szczerze wątpię że ktoś by się nią bawił przed biurem
@Uncpy: nie jest to tak bezpieczne jak ulock, ale duzo bardziej praktyczne i dla mnie idealna opcja, ale ja potrzebuje zapiecia, zeby np. wejsc do sklepu na chwile, bo rower trzymam w pracy:d musisz wybrac pomiedzy wygoda a wiekszym bezpieczenstwem, ew. mozesz wziac mini ulocka
@Uncpy: według jutubowych ekspertów nic nie zastąpi ulocka. Niestety nie można zjeść i mieć ciastko jednocześnie - albo ciężki ale pewny bydlak, albo bardziej poręczny ale łatwiejszy do pokonania wynalazek. Jak rower drogi to brałbym ulocka, abus albo kryptonite. Nie wiadomo jaka rama ale do większości da radę przymocować go stabilnie, tak że nie trzepocze podczas jazdy.
@Jabco: w czasach kątówek na baterię nie istniej coś takiego jak "nie tak bezpieczne jak u-lock", a bezpieczeństwo stało się kwestią bardzo umowną. Jak tniesz kątówką, to cięcie u-locka jest łatwiejsze niż cięcie zapięcia sztabkowego (sztywniejsza konstrukcja, nie lata na boki jak poyebane, mniejszy przekrój)
@sarni_zniwiarz: @Jabco
Jasne, dzięki wielkie za info :)

Czytam i ponoć ulock abusa granit x-plus 540 jest całkiem lekki.

Chyba że znacie coś innego, całkiem małego, dobrego i godnego polecenia od Kryptonite?

Porównam sobie na filmikach z czymś składanym i wybiorę, dam znać jak się spisze, ale chyba faktycznie pójdę w stronę ulock! Dzięki raz jeszcze :)