Wpis z mikrobloga

Czy posiadając studia pierwszego stopnia z kierunku ekonomicznego uczelni publicznej, kilkuletnie doświadczenie w handlu detalicznym i angielski na poziomie C1 jestem w stanie dostać jakaś dobrze płatną #praca w #korpo w #krakow ?
Ile mógłbym ewentualnie spodziewać się w kwestii wynagrodzenia, jeżeli wcześniej nie pracowałem w dużych firmach? Czy ciężko z otrzymaniem jakieś rzetelnej oferty pracy? Dzięki za odpowiedzi
#pytanie #kiciochpyta
  • 7
@Fucktyczniee:
Ale co chciałbyś robić, bo to jest kolejny post z cyklu "doradźcie mi", a nie dajesz W CZYM chcesz pracować.
Duże firmy, korporacje mają wiele działów wylistuje ci na szybko z głowu - łańcuch dostaw, obsługa klienta, wsparcie dostawców, księga główna, dział zobowiązań, dział należności, środki trwałe, kontroling, sprawozdawczość finansowa, marketing, dział sprzedaży, dystrybucja, działy prawne, działy it, administracja siecią, deweloperka aplikacji, projektowanie przemysłowe.

W czym się dobrze czujesz? Praca
@Fucktyczniee: Logistyka to nie moja branża - na przyszłość od razu w swoim poście zaznaczaj jakie działy Cię interesują. Jak ktoś wie to ci pomoże, a dzięki temu od razu przejdziesz do sedna, a nie będziesz wołać ludzi np. z IT/Finansów. Pzdr
@Rupertciak wiem że zadałem bardzo ogólne pytanie, ale nigdy w korpo nie pracowałem więc pytam z perspektywy lajka. Jakich zarobków można się spodziewać na start? W jakich działach najłatwiej o otrzymanie stabilnej pracy?
@Fucktyczniee: Nie czytasz ze zrozumieniem

1. Zarobki uzależnione są od działu, czyli umiejętności jakie posiadasz i zawodu jaki wykonujesz.
Inaczej zarabia młodszy programista, inaczej młodszy księgowy, inaczej młodszy analityk finansowy, a jeszcze inaczej młodszy specjalista ds. wsparcia dostawców

2. Nie napisałeś tak naprawdę co potrafisz. Office, Agnielski i jakieś tam studia to trochę mało. Obecnie spora część firm jeśli zatrudnia, to zatrudnia na kontrakty. To nie jest czas na "stabilną pracę"
@Fucktyczniee: może faktycznie ten ms office umiesz, ale 90% korpo szczurów też tak pisze, że umie, a jak trzeba na szybko raport złożyć z podstawowymi funkcjami i subtotalem, to szybko się ta wiedza weryfikuje i wołają mnie i kolegę do pomocy. Zarobki. Zależy jaki dział, jakie korpo.. W moim stażysta 3k, junior 4, specjalista 5, senior 6, kwoty brutto. Ale zasady nie ma bo ja przez te szczeble przeszedłem mając na