Wpis z mikrobloga

Cześć!

Planuję kupić samochód, jedna z dwóch marek które biorę pod uwagę jest #bmw
Nie znam się jednak na #motoryzacja, a nie chciałbym trafić na jakiś kiepski silnik czy skrzynię biegów. Weźmy pod uwage BMW serie 4, czy model 428xi z silnikiem 2.0 to polecane #samochody?

Mam do wydania około 75 000zł więc jeżeli komuś podoba się auto w tym stylu to chętnie poznam model :)

takupatamta - Cześć! 

Planuję kupić samochód, jedna z dwóch marek które biorę pod ...

źródło: comment_1589126026djysGoXQ38KIWIfdtLPrgA.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@takupatamta: było setki razy (również na Wykopie pod tym tagiem) na temat tego silnika i jego bolączek. Wypisz sobie w Google BMW N20B20 rozrząd albo pompa oleju. Chyba, że to polift, ale w tym budżecie raczej B48B20 raczej nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@takupatamta: ja mam 430i i "so far so good" ale mam na tyle mały przebieg, że wszystko jeszcze przede mną. Niemniej jednak ten silnik jest już jakiś czas na rynku i nie słychać o takich problemach jak z N20.
  • Odpowiedz
@takupatamta: mam 328i od 5 lat. Jest ten "głośny" problem z rozrządem i napędem pompy oleju. W praktyce, po zakupie wymieniasz te rzeczy i masz spokój. Na szczęście problem da się łatwo usłyszeć, słychać jakby świst przy ruszaniu. U mnie to wyniosło około 5k ale doszły dodatkowe rzeczy (świece itp). To w sumie niewiele bo oprócz tego przez 5 lat robiłem jedynie olej i klocki. Wychodzi 1k/rok za naprawy, a
  • Odpowiedz
@takupatamta: 2019. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jakieś mankamenty mogłyby się znaleźć jak np. smugi na szybach po otwieraniu szyb (podobno przypadłość wielu F36). Przyjemność z jazdy jest bardzo duża, zawsze z przyjemnością wsiadam do tego auta. Ma piękną kobietę, świetnie wygląda, jest całkiem pakowne, do bagażnika jest świetny dostęp. Z subiektywnych odczuć mam takie, że mógłby być mocniejszy (np. 440i bardziej by mi pasowało tylko, że to już wyższe koszta)
  • Odpowiedz