Wpis z mikrobloga

Jak ja gardze kierowcami co na drodze krajowej gdzie dozwoloną prędkość to 90km/h jadą 60km/h

Piękna pogoda, słonecznie, widoczność Kapitalna, ruch mały a zawsze znajdzie się jakaś piz#a w Aygo czy w Yarisie co musi blokować ruch. Wszyscy probują wyprzedzić nerwowo i wypadek gotowy

#kierowcy #drogi #ruchdrogowy #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: Był już taki jeden co gardził wolno jeżdżącymi kierowcami. Normalnie był najlepszym kierowcą jaki może być. Niestety nie ma go już z nami na tym świecie. Samochód też dawno zezłomowany. Natomiast ofiara wypadku jeździ na wózku inwalidzkim.
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: powiem Ci tak. Jeżdżę czasami trasą 92 na odcinku Poznań -Września. Są tam takie miejsca, gdzie od świateł do świateł albo od przejścia bez świateł z oograniczeniem 60 do skrzyżowania ze światłami jest tyle, że z prędkością 100 jedziesz dosłownie chwileczkę, a jeśli ją osiągniesz, to już nie wyhamujesz silnikiem, więc walisz po tarczach. Ja staram się hamulców używać jak najbardziej sporadycznie, więc wyważam też prędkość. Może nie 60, ale
  • Odpowiedz
  • 1
@CapoDiPtakMuzzapi Zależy na jakich drogach. Jak zrobi się kolejka 4/5 samochodów co się boją wyprzedzić a jedziesz po moich terenach (górskie, lekkie zakręty i nie widać co za nimi, górki i zjazdy - nie widać czy w bezpiecznej odległości Mozna wyprzedzić) to już nie takie proste. PS i nie 95km a 180 mam
  • Odpowiedz
  • 2
@MMARS A czy ja mówię by jeździć 190km/h?

Mowie by jeździć zgodnie z przepisami, jak jest te 90 to jechać choćby i 80-90km/h i jest ok a nie połowę z tego. Tym bardziej że mówimy o świetnych warunkach atmosferycznych, zero deszczu, śniegu, mgieł itp
  • Odpowiedz
Przecież jedzie zgodnie z przepisami, ograniczenie jest DO 90, natomiast połowa to 45 a nie 60. Może ktoś nie czuje się na tyle pewnie żeby jechać taką prędkością, zwłaszcza jeśli mówisz że to "twoje" tereny górskie. Fajnie że lubisz sobie jeździć i masz przyjemność z jazdy jednak dla wielu to tylko sposób przemieszczania się z punktu a do b.
  • Odpowiedz