Wpis z mikrobloga

@patrol798: no to taki kontraktor od agencji 'do wszystkiego', całkiem sympatyczny. Jak zapytałam, czy często podłącza pralki padło 'not really, no' ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już w tym momencie poczułam, że będzie coś nie tak. Pewnie przez korone nie mieli kogo innego wysłać.
  • Odpowiedz
@Perthro: czemu tego co robił instalację? Przecież tam da się podłączyć wężyk od pralki do zimnej wody. Rurka od zimnej jest zatkana takim dziwnym czymś białym, plastikowym.
  • Odpowiedz
@patrol798: wątpie. Myślę, że już tam była. Być może tak też była podłączona stara pralka. Tylko w takim razie czemu nie wyciągałam z niej tak samo gorących ciuchów.
  • Odpowiedz
@adriano30: @patrol798: zgłoszone, kontraktor już się skontaktował. Wyszło na to, że podłaczał na czuja, bo wg angielskich standardów w kranie kurek z ciepłą wodą powinien być po lewej stronie a z zimną po prawej. U nas w łazienkach jest tak jak powinno, jedynie w kuchni jest inaczej i dlatego wyszło jak wyszło.
  • Odpowiedz
@Perthro: miałeś rację. Wina głównie leży po stronie tego, który robił instalację. Ale Pan od pralki powinien sprawdzić (,) mam tylko nadzieję, że te dwa prania w gorącej wodzie nie uszkodziły w żadnej sposób pralki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Konata: na pewno nie uszkodzily, pralka nagrzewa wode nawet do 90 stopni a z bojlera raczej wiecej jak 65 nie masz ustawione. Jedynie co pranie moglo Ci sie skurczyc
  • Odpowiedz
@Konata: trzeba zakrecic wode. Tam gdzie masz pralie aktualnie podlaczona taki sam korek jak u gory albo stop valve 1/2 cala. A pralke podlaczyc do zimnej wody. Te zaworki lubia cieknac wiec trzeba czasem jakims teflonem gwint owinac.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konata: też tak miałem xD nie potrafiłem zrozumieć dlaczego pranie jest gorące po płukaniu i wirowaniu :D myślałem że pralka jest #!$%@? ale była od razu pod gorącą wodę podłączona
  • Odpowiedz