Wpis z mikrobloga

Tak sobie obserwuję sytuację polityczną i takiego boom jak na Hołownię nie było nawet w przypadku Kukiza. Chyba będziemy mieć swojego Zełenskiego - jeśli oczywiście niczego po drodze nie spapra. Pisiory muszą sobie pluć w brodę, że nie ma na niego żadnego haka poza jakimiś wstawkami, że to hehe kandydat TVNu, które chyba każdego żenują oprócz najtwardszego elektoratu. No i ten „płacz” trochę mu nie posłużył, ale kampania jest długa i to odejdzie w zapomnienie pewnie.
#polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu #holownia
  • 26
do lata Hołownia może jeszcze "spuchnąć" i spaść na dalsze miejsca, poza tym jeśli będzie taka możliwość, to PO wymieni Kidawę na kogoś bardziej ogarniętego np. na Sikorskiego.


@galicjanin: Ośmiorniczki, dożynanie watahy, PiSowska przeszłość, "robienie laski Amerykanom", Anne Applebaum etc...

Sikorski będzie jeszcze łatwiejszym celem dla pisowskiej propagandy, niż Kidawa... Debila z niego nie zrobisz, ale "osobę której nie można zaufać" już tak. Jedyną różnicą byłoby to, że raczej nie dałby
@pitstone: dlaczego „już”? Nie wiem, czy to od odnosisz do mnie. Jeśli chodzi o mnie, to nie było nawet sekundy, w której deklarowałem oddanie głosu na nią. Deklarowałem oddanie głosu na Kosiniaka-Kamysza, ale ostatnio coraz częściej zastanawiam się nad Hołownią.
@rorf46: tez chodzi o przekaz. Cały ten happening z Tuskiem i bojkotem. To chyba była zła decyzja, bo wydaje mi się, ze ludzie chcieli działać. Teraz dla niego najważniejsze będzie nie tracić tego pędu, a żeby to zrobić musi stać się głosem ulicy i skupić cały ruch opozycyjny na sobie.
@wasted: dałem przykład Sikorskiego, ale może też być ktoś inny ogarnięty z PO. To co przywołałeś raczej nie zniechęci wyborców opozycji. Jako ogarnięty kandydat PO miałby duże szanse na wejście do drugiej tury za sam szyld i autorytet jakim cieszy się wśród wyborców tej partii .Na pewno Sikorski miałby problem z zebraniem tak dużego poparcia w drugiej turze jak Kosiniak-Kamysz czy Hołownia, ale nie byłby na straconej pozycji. Wtedy na pewno
A jak wjedzie na tym rozpędzie do 2. tury to i Dudę zniszczy w niej.


@rorf46: moim zdaniem Hołownia ma zdecydowanie większe szanse na wygranie w drugiej turze niż dostanie się do niej. Ale generalnie pełna zgoda - Hołownia wyrasta na jedynego i realnego kontrkandydata dla Dudy.
To już nie 2015 r., że wszyscy z tego środowiska jak jeden mąż zagłosują na Dudę.


@galicjanin: nie wiem jak to w oficjalnych statystykach, pewnie masz rację, ale ja np znam bardzo dużo osób którzy w pierwszej głosowali na JKMa a w drugiej na Komorowskiego. Ja sam się mocno wahałem, ale niestety oddałem głos na Dudę :<. Na swoje usprawiedliwienie powiem że wtedy była zupełnie inna sytuacja polityczna - u władzy