Wpis z mikrobloga

366 537 + 67 = 366 604

Lekko ponad tydzień chwaliłem się, że pękło mi 50 kilometrów, co było dla mnie mega wyczynem. Pojechałem wtedy do zamku w Korzkwi, jednego z Orlich Gniazd.
Ostatnio stwierdziłem, że zamek w Ojcowie jest niewiele dalej i może mógłbym spróbować. No i udało się dojechać. Ależ piękne widoki w okolicy zamku, jak na Ojcowski Park Narodowy przystało. Pomimo wielkiej góry, pod którą trzeba było podjechać to jechało się super. W drugą stronę już lepiej, bo w większości z górki, co była mega ulgą dla moich amatorskich nóg.
Przy okazji stestowałem Komoota i jest w cholerę lepszy, niż Naviki. A ostatnio robiłem serwis łańcucha i smar Finish Line Ceramic Wet Chain Lube nie wytrzymał tej wyprawy i pod koniec łańcuch mi hałasował. Producent deklaruje ~280 km (175 mil), ale z drugiej strony dopiero po trzech aplikacjach.
A przy okazji coraz bardziej patrzę w stronę graveli, mimo iż mojego tribanka mam dopiero od stycznia, ale kawałek kostkowej drogi czy mega nierówności, a także kuszące ścieżki w OPN sprawiły, że tęskniłem za grubszą oponą. Jednak potem przyszedł asfalt i znów cieszyłem się z szoski. :D
#rowerowyrownik #pokazrower #szosa #rower #przyroda
kiedysbylemfajny - 366 537 + 67 = 366 604

Lekko ponad tydzień chwaliłem się, że pę...

źródło: comment_158904033093qkHA2NBf3ZmslNOaFJxJ.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@kiedys_bylem_fajny: Umyj łańcuch benzyną. Rozpuść świeczkę w mikrofali i zamocz w wosku łańcuch. Tak na 30 sekund. Wyciągnij lekko przetrzyj ręcznikiem papierowym i załóż na rower. Daj znać ile km. zrobisz zanim zacznie Ci coś hałasować.
  • Odpowiedz
@kiedys_bylem_fajny: Ja tak robię nawet na MTB. Niby szybciej wziąć przesmarować łańcuch jakimś olejkiem ale ten sposób jest na dłuższy okres. Tylko pamiętaj, że ten wosk musi być maksymalnie gorący. Inaczej będziesz miał co wydłubywać z niego. I zawołaj jak już sprawdzisz.
  • Odpowiedz
@kiedys_bylem_fajny: cieszę się, że komoot się spodobał - ale pamiętaj o zabraniu powerbanka, żebyś nie został z rozładowanym telefonem #!$%@? wie gdzie ;)
jeśli faktycznie da radę włożyć 35c to póki co nie inwestuj w gravela - na dwóch "nowych" rowerach nie da się jeździć jednocześnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Deba: gravela to może za rok dwa kupię, a telefon ma dosyć dużą baterię, ja zaś na tyle pamięci, że dam radę się wrócić. Co nie znaczy, że jak będę się brał w dłuższe trasy, to się nie przygotuje :D
Tak jak już wyżej pisałem, Tribanka lubię na tych oponach i tak już zostanie, a prawidłowa liczba rowerów to przecież n+1 :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AllOver: na aktualną chwilę na razie nic z tych rzeczy nie wchodzi w grę, bo funduszy brak. A na przyszłość będę myślał. A nuż może zdarzyć się tak, że ani jedno ani drugie, tylko kupię jakieś MTB, ale to na razie jeszcze nie wiem. ;)
  • Odpowiedz