Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem ja sobie na #chemia #polibuda na pierwszym roku i z tego co słyszę to z pracą cienizna będzie w tej naszej Polszy.
Studia są trudne ale to mi nie przeszkadza.. Boję się, że za kilka lat będę żałował straconego czasu uganiając się za pracą w jakichś januszeksach. Znacie osoby, które skończyły chemie na polibudzie? Warto to kończyć czy rzucić i spróbować w IT?
  • 16
  • Odpowiedz
@r4do5: Tak też myślałem wybierając te studia przecież chemia jest wszędzie, ale okazuje się że to nie takie proste najczęstsze oferty są typu: min.3 lata na stanowisku projektowania procesów chemicznych(gdzie ja mam je zdobyć), albo odwrotnie laborant za 2k.
  • Odpowiedz
@CsRn55: zostajesz laborantem za 2k, zbierasz 3 lata doswiatczenia i zarabiasz wieej? XD generalnie w kazdej #!$%@? branzy na swiecie jest tak ze na poczatku dostajesz ochlapy, a im wiecej potrafisz tym wiecej ci placa, nie zaleznie czy jest to kopanie rowow, ukladanie plytek, projektowanie wnetrz, leczenie ludzi czy projektowanie procesow chemicznych #!$%@? jego mac xD czemu ludzie nie potrafia tego zrozumiec
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CsRn55: zawsze masz jeszcze karierę naukową tu podstawą jest bardziej niż skromna, ale zawsze są jakieś projekty/granty i ludzie nieźle żyją.
  • Odpowiedz
@CsRn55: Cholerka, nie wiem jak to jest ale wszyscy znajomi którzy częstują bimbrem mówią że mają go od kogoś kto skończył chemię na polibudzie... może to jest Twoja przyszłość? :D
  • Odpowiedz
@kmieciuux: Myślałem w sumie o takiej firmie, tylko trzeba mieć sporo kasy na start, założenie własnego januszexa to chyba nie jest zła droga, ale nie mam konkretnego pomysłu jak początki miałyby wyglądać.
  • Odpowiedz
@smatthy: A studia są potrzebne czy wystarczy, że poczytam kilka książek, porobię tutoriale i zatrudnie się gdzieś jako giermek? Bo pisanie rozszerzonej matmy, żeby sie dostać na informatykę albo pomniejsze nie uśmiecha mi się.
  • Odpowiedz
@CsRn55 a to już nie do mnie pytanie. Chodziło mi raczej o to, że mam znajomych po chemii, biotechnologii i mechanice i nikt nie poleca swojego kierunku.
  • Odpowiedz
@CsRn55 Po chemii jest ciężko w Polsce, ale jeśli znasz języki obce, to świat stoi przed Tobą otworem.
@CsRn55 Zauważyłam, że najwięcej narzekają ludzie, którzy mają mało do zaoferowania. Może i skończyli studia, ale nie jest powiedziane, że są dobrzy w tym co robią. Druga sprawa - jeśli idą pracować do labu, gdzie wykonuje się małpią robotę, to nic dziwnego, że im słabo płacą, bo taką robotę może wykonywać nawet technik po
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: i po 20 latach pracy zostaniesz kierownikiem laboratorium za 5 k na rękę. Nie znam innej branży gdzie zarobki rosną tak wolno wraz ze stażem i doświadczeniem. A zakładów chemicznych faktycznie potrzebujących projektantów po studiach NIE MA. Bo to w ogóle od dupy strony. Do bycia laborantem czy aparatowym wystarczy technikum/instrukcja, szkoda na to marnować kilka lat.
@CsRn55: IT to nie jest jedyna dobra branża na świecie i jak
  • Odpowiedz
@Analityk: Myślę nad zrobieniem inżynierki, w międzyczasie uczyłbym się javy lub c++ i poszedł na jakiś staż od razu po obronieniu. Chociaż jakbym miał jasno powiedzieć po co mi ta inżynierka w takim razie to nie potrafię.
  • Odpowiedz