Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja nie rozumiem tego całego 'wygrywania' debat?

Debaty powinny służyć lepszemu zapoznaniu się z kandydatami aby utwierdzić się bądź zmienić zdanie co do tego na kogo głosować. Wiadomo że kandydaci będą rzucali slogany i teksty takie żeby zrobić jak najlepsze wrażenie i aby to ich właśnie zapamiętać, ale oglądając chodzi głównie przecież o to żeby się na te slogany nie nabierać. Przed debatą wiedziałem że raczej zagłosuje na kogoś z trójki: Kidawa, Kosiniak albo Hołownia chyba że ktoś inny zaskoczy a teraz już jestem prawie pewien kto to będzie. I to będzie ktoś kto wg wielu tą debatę wizerunkowo przegrał.

Biedroń - spodziewałem się wiecej - plus za wspomnienie o mieszkaniach wybudowanych w Słupsku gdy był prezydentem

Duda - wypowiedź o tym że nigdy i na pewno nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe skandaliczna

Tanajno - zareklamował sobie marsz przedsiębiorców, super rzadka bo co 5 letnia chodząca reklama - za 5 lat będzie krzyczał OPONY DĘBICA NAJLEPSZE W ZIME I LATO -przypominam panu panie tramwajno że pytanie dotyczy polityki zagranicznej -OPONY DĘBICA NAJLEPSZE SĄ MOŻESZ SE ZAGRANICE WYJECHAĆ TYLKO OPONY DĘBICA

Hołownia - wszyscy piszą że wygrał debatę, wow świetnie sie zaprezentował itp xD choć się nad nim zastanawiałem teraz już wiem że to był błąd - rozszerzenie pakietów socjalnych - podwyżka dla bezrobotnych - za to ogromny minus

Jakubiak i Żółtek to co najwyżej na wójta mogą kandydować - chłopski rozum, 0 konkretów, problemy z wysłowieniem się, tragedia

Bosak - było widać że jest nawet dobrze przygotowany ale po Węgrach przy pierwszym pytaniu już praktycznie nie było sensu go dalej słuchać xD

Piotrowski - nawet okej wywarł wrażenie nie wiem po co przy kazdej odpowiedzi dodawał że 5 lat temu głosował na dude xD na plus na pewno te zapewnienia o podatkach

Kosiniak - wizerunkowo wypadł całkiem dobrze w moich oczach ale ostatecznie stracił gadaniem o podwyżce emerytur bez podnoszenia wieku emerytalnego, czyli drukujemy jeszcze więcej, 500+ zostawiamy, głosujcie na mnie bo ja wam dam wiecej niż duda - dlatego ostatecznie w moich oczach przegrał

Kidawa - ogromny plus za to że jako jedyna nie bała się powiedzieć że 500+ może wcale nie jest takie dobre - tym mnie przekonała, spoko też wypowiedzi o polityce zagranicznej i to jak zbyła temat małzeństw jednopłciowych. Mimo że faktycznie sposób mówienia pozostawia wiele do życzenia to sama treść do mnie najbardziej przemawia, Kosiniak i Hołownia ani myslą o zaprzestaniu rozdawnictwa a co więcej prześcigają się z dudą kto da więcej, dlatego Kidawa ma mój głos choć jeszcze nie tak dawno na myśl by mi to nie przyszło

#debata #polityka #tvpis #wybory
  • 5
@Hottentot: gdyby odbiorcy ocenialiby kandydata tylko po poglądach to może i termian wygranego debaty rzadziej by się pojawiał, niestety wiele Polaków ocenia pretendentów do urzędu mocno wizerunkowo, kto jak wygląda (tutaj dobrym przykładem jest Żóltek, gdzie sporo osób ma jednakowe co do niego poglądy ale sama aparycja i sposób wypowiedzi go z góry skreśla i nie pozwala traktować poważnie), pewność wypowiadanych słów gdzie chociażby autentyczność wypowiedzi może być kwestionowana po czytaniu
@haldok: Myśle że wystawienie kogokolwiek innego w tym momencie to byłoby jawne przyznanie się do błędu i mierności Kidawy że w tak krótkim czasie rozpaczliwie szukają kogoś innego, ciężko mi sobie to wyobrazić choć chyba wolałbym się mylić.

@Miorz: na pytanie do której stolicy jako pierwszej uda się jeśli zostanie prezydentem odpowiedział że do Budapesztu i zaczął komplementować Węgry że jako jedyny kraj w Europe bronią wartości konserwatywnych, że "prowadzą