Wpis z mikrobloga

@Kuba2305: nie linkujesz do artykułu, ale im lepsze poczucie psychiczne pacjenta tym lepiej i dla personelu i dla przebiegu jego leczenia. Najgorzej jak człowiek czuje się totalnie bezsilny, a takie działania, które nie mają teoretycznie żadnego wpływu na leczenie mogą budować minimalnie lepsze samopoczucie, podobnie jak kontakt z rodziną, czy cokolwiek tam uważa za ważne.
@Skub4ny: no i to badają, dziwi cię to? No i nie wiem ile czasu może zajmować modlitwa chorym w izolacji. Kurde mogliby w łóżku robić cos innego, albo ich do sklepu puszczać, a kontakty społeczne też są ważne dla samopoczucia
no i to badają, dziwi cię to?


@Maneharno: tak bo efekt placebo już jest dogłębnie przebadany, odkryty i stosowany w 18 wieku, przebadany w 19 wieku, na dzień dzisiejszy są tysiące publikacji, zawierające dogłębne badania różnych typów placebo, metod podania itd.

Wiesz że np kolor i rozmiar tabletki ma wpływ na efekt? Tak takie pierdoły też przebadano, również z wersjami z czarami i modlitwami.

A teraz o co chodzi. Naukowcy opłacani
Przy władzy jest katolicki oszołom ze swoją bandą to nie wypada żeby reszta tuby propagandowej była niewierząca mimo, że prawdopodobnie jest. Tacy ludzie, którzy potrafią się dostosować do zmieniających się warunków trzymają się stołków najdłużej i przetrwają nie jedną zmianę elit.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kuba2305: Tak drogi kolego działa nauka, nie wiemy czegoś, chcemy się dowiedzieć więc robimy badania. Negatywny wynik eksperymentu to też wynik, teraz się śmiejesz a za rok jak opublikują wyniki to będziesz ich używał do wyśmiewania wierzących.
mówisz o efekcie placebo, czyli tabletka zrobiona z cukru ma taką samą moc jak modlitwa, a zabiera mniej czasu XD


@Skub4ny: Tabletka placebo tabletce nierówna. Rozmiar, kolor, sposób podania, czy osoba która wykonuje zabieg wszystko to ma wpływ na siłę efektu.
Zastrzyki placebo na przykład są bardziej efektywne od tabletek.
@Jan0l: zacytuje siebie bo nie śledzisz pewnie całego wątku ale już o tym pisałem:

"tak bo efekt placebo już jest dogłębnie przebadany, odkryty i stosowany w 18 wieku, przebadany w 19 wieku, na dzień dzisiejszy są tysiące publikacji, zawierające dogłębne badania różnych typów placebo, metod podania itd.

Wiesz że np kolor i rozmiar tabletki ma wpływ na efekt? Tak takie pierdoły też przebadano, również z wersjami z czarami i modlitwami.

A
@Skub4ny: widzisz efekt ten jest tak dogłębnie przebadany, że nadal go badają i wymyślają jakieś modlitwy dla każdego bez względu na wyznawana religię. A co do finansowania tych badań, to kurde nic o tym nie ma. Jednak z tego co się ostatnio słyszy to w USA uniwersytety zamykały część kierunków, które mogły im nie przynosić zysków
@Kuba2305: Jestem jak najbardziej za przeprowadzeniem naprawdę kompleksowych badań na jak największej grupie.
Żeby w przypadku potwierdzenia efektywności na poziomie placebo, móc w końcu zepchnąć religie do niszy, w której powinny od dawna siedzieć i nie wychylać z niej głowy. Niech sobie praktykują swoje placebo, życzę im dobrze, byleby nie wpływali na moje życie negatywnie.

Wiem, była już masa badań i nie zamknęły interesu, więc pewnie kolejne także nic nie da,