Wpis z mikrobloga

Mirki, segregujecie już śmieci?

Pytam tych blokowych Mirków bo jest połowa sierpnia a u mnie wszystkie kontenery niebieskie i się zastanawiam czy to normalne :]

#kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
@kicioch:

Ostatnio pracowałem z bratem w budynku MPO i podbił do nas śmieciarz w stroju MPO szukając z kogoś z Krakowa, bo on będąc pracownikiem nie mógł wywalić mebli.


Krakowskie MPO wszystko tłumaczy.
  • Odpowiedz
@crosfire: zgodnie z nową ustawą śmieci należą do gminy i ona ma się nimi zająć. Proponuję zapakować w worki i iść do urzędu zapytać co masz z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@kicioch: Przynajmniej masz kontener. Ja do dzisiaj nie dostałem żadnego pojemnika ani niczego. Mieszkam na wsi i nie mam zamiaru sortować śmieci, ale nie sortować też nie mogę bo nie mam w co rzucać, wszystko leci w piec.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aleks7: aż tak mi na segregowaniu śmieci nie zależy, kontenery są, tylko takie jak były zawsze więc widać spółdzielni się odmieniło i jednak nie chcą segregować śmieci :D
  • Odpowiedz
@kicioch: segreguję, chociaż jestem prawie pewna, że później jedna śmieciara zabiera wszystko ;_; Chcę wierzyć, że wszystkie kraje segregują tak idealnie jak Niemcy, ale raczej na pewno tak nie jest...
  • Odpowiedz
@Aleks7: jestem sołtysem i powiem Ci, że tu nic nie ma do gadania... a nawet spotkałem się z informacją, że urząd gminy po cichu zwala sytucje na sołtysów...
  • Odpowiedz
@tusiatko: Ostanio jak szedłem po bułki to widziałem taki obrazek, że najpierw wysypał na pakę zawartość kontenera ze szkłem, a następnie zaczął przeczepiać hak do kontenera z plastikiem...
  • Odpowiedz