Wpis z mikrobloga

Mirki, segregujecie już śmieci?

Pytam tych blokowych Mirków bo jest połowa sierpnia a u mnie wszystkie kontenery niebieskie i się zastanawiam czy to normalne :]

#kiciochpyta
  • 25
  • Odpowiedz
@shymon: No właśnie o to chodzi... Wkurzające to jest. Niemcy to Ci śmieci ( organicznych) nie zabiorą, jak masz kawałek metalu w środku, bo śmieciara ma wykrywacz metali. Jak się meldujesz w nowym miejscu to dostajesz rozpiskę w urzędzie kiedy po jakie śmieci przyjeżdzają i w ogóle... To jest system, a nie takie kurde niby segregacja, a jednak zero przygotowania technicznego ze strony śmieciarzy. Pewnie wysypiska śmieci nie są nawet
  • Odpowiedz
@shymon: @tusiatko: było znalezisko o tym, łatwiej jest posegregowane szkło, plastik i makulaturę wrzucić do jednego i potem posortować w sortowni, niż wysyłać 3 osobne śmieciarki. Ale być może niedługo stanie się to opłacalne, więc lepiej już stawiać osobne kontenery
  • Odpowiedz
@kicioch: segreguję od dawna na "mokre" i "suche" ( te do recyklingu), raz że już kiedyś kiedyś się przyzwyczaiłem a dwa że to po prostu jest wygodne, masz jeden worek na plastiki metal szkło papier itp który może być duży i nic nie śmierdzi, możesz go sobie rzadziej wynosić, i ten mniejszy (mały) na żarcie itp
  • Odpowiedz
@kicioch: Nie, ale to chyba zależy od spółdzielni, czy chce segregować. Nie wiem zresztą. U mojej siostry były deklaracje, kto chce sortować, u mnie nic, widać nie mają zamiaru sortować.
  • Odpowiedz