Wpis z mikrobloga

@betonkomorkowy: Biegaj powoli, nie spiesz się, najpierw w ogóle przyzwyczaj organizm do tego, że niedługo będziesz trzaskać maratony :) Ludzie na początek zaczynają systemem np. 1min biegu - 1min spaceru etc, jeśli są początkujący, więc nie nastawiaj się na to, że na dzień dobry będziesz biec przez 30min bez przerwy :)
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: spoko. nie forsuj sie bo mozesz sie zrazic do biegania w 1szym dniu a nie o to chodzi. na rozruch delikatna przebiezka, marszobiegi i inne takie. Moze jakies wygibasy z rozgrzewka bioder itp. Na bank musisz sie dobrze rozgrzc bo piszczele beda mogly bolec i potem zonk
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: zalezy od organizmu. Ja ekspertem nie jestem ale z mojego doswiadczenia przez pare tyg zrob sobie 3 sesje np poniedzialek, srode i sobote na 2x dluzszy trening. Nie forsuj sie bo o kontuzje nie jest trudno zwazywszy ze nie biegales wczesniej wiec i miesnie/stawy nie sa przygotowane na to. Z angielskiego ''take it slow''. (mowi to gosc ktory zaczal biegac rok temu, przez pol roku mial kontuzje achillesa i
  • Odpowiedz
mowi to gosc ktory zaczal biegac rok temu, przez pol roku mial kontuzje achillesa i chce swoj pierwszy maraton(kwiecien 2014) przebiec ponizej 4h :) )


@stanwok: O, szacunek. Lubię czytać takie historie, bardzo motywują do działania.
  • Odpowiedz
@austra: hahah. zobaczymy jak to wyjdzie. Na bank na poczatku sie przetrenowalem bo mialem 2 starty w masowych biegach na 10K (w jednym Bupa 10K w zeszlym roku nawet mijalem sie z Mo Farah na jednej petli ... to byloprzezycie). Teraz robie 3 treningi w tygodniu, znowu zaczynam lubic bieganie. Z tymi 4h to wiem ze troche mission impossible bo 5.40 na 10km da sie zrobic, na 20km ... nie
  • Odpowiedz
@stanwok: No to powodzenia. :) E tam, jak przebiegniesz maraton i nie zmieścisz się w tym czasie, to i tak pewnie będziesz mega szczęsliwy samym tym, że ten maraton przebiegłeś. Trzymam kciuki :)
  • Odpowiedz