Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o Swiss Arabian Shaghaf Oud (złoty)? Przewijały się opinie, że skręca mocno w damska stronę co mnie trochę zniechęca. Nie spodziewam się, że będzie to mocno męski zapach, ale jako uniseks już by mi odpowiadał bardziej. Zachęcają też rzekome monstrualne parametry i spoko cena.
#perfumy
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Overrr: ja mam powiem tak. Bardziej bym się zgodził z uniseksem niż że skręca w babska stronę, ale mam z nim większy problem ze dusiciel jest to straszny, do zamkniętego pomieszczenia nie odwazylbym się tego użyć, ale na ostre mrozy jest git
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Overrr: oj załatwią i to jak :d ja bym to opisał jako zapach niesamowicie duszny i mocny, potezne kadzidzlo oraz pomieszczenie wypełnione bukietami rozkwitnietych róż oraz pudelek z pralinami. Zapach wymagający, niecodzienny i nie robiony w europejskim stylu, ale na osobnosci lubię takie smierdziele, a poza tym za moja butelke pelna zapłaciłem 30 zł więc bez sensu oddawać :p
  • Odpowiedz
@Szymek7257: To muszę przemyśleć zakup. Chce coś potężnego, co będzie przy okazji dobrze pachnieć i podobać się otoczeniu. Czytałem, że pachnie trochę jak czekolada mleczna i to by było to czego szukam. Ta róża mnie delikatnie zniechęca bo nie kojarzy mi się zupełnie z męskimi zapachami, ale cena jest na tyle niewysoka że można zaryzykować chyba :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Overrr: ale na jaki sezon? Z tych co mam i są "potezne" oraz bardzo nietypowe to polecam honey aoud od Montale i la yuqawam oczywiście chociaż trzeba się dowiedzieć jak wygląda sprawa najnowszych batchy bo podobno naprawili. Z mocnych jeszcze bentley intense jest super i cena też świetna można więcej używać, bardzo oryginalna i jakościowo dobra propozycja:p z swiezakow aż takich besti nie ma, ale jest dużo dobrych propozycji. I zależy
  • Odpowiedz
@Szymek7257: Mam Bentleya Intense i mam La Yuqawam i to drugie określiłbym właśnie jako potężne jeśli chodzi o projekcje. Bentley też mocny zawodnik. Także szukam coś tego kalibru. A co do sezonu to mi obojętne, nie dzielę na sezony jakoś przesadnie zapachów. Wiadomo, że wolę świeższe propozycje wiosną i latem, ale na wieczorne wyjście w chłodniejszy wieczór coś ciężkiego też wrzucam :D Dlatego właśnie ten Shaghaf mnie ciekawi. Oceny ma wysokie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Overrr: to sprawdź sobie Honey Aoud i może inne pozycje od Montale/Mancery Ci podpasuje, większość z nich #!$%@? niebotyczna moc, i zapachy też mogą się bardzo podobac :p co do Shaghafa to cóż, tak jak pisałem wyżej, więcej nie pomogę i nie mam nawet za bardzo do czego innego porównać bo jest to dosyć oryginalny zapach. Jeśli chodzi o "moc" w sensie samego zapachu, to bez wątpienia sprawdź Fahrenheita i Kourosa
  • Odpowiedz
@Overrr: Shaghaf Oud to kozak, parametry atomowe potwierdzam (za pierwszym razem poszły 3 psiki na szyję i pożałowałem - a było to zimą). Zapachowo mi bardzo podchodzi róża, wanilia, praliny a w tle agar no coś pięknego
  • Odpowiedz
@olek1239871: I to mi się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z taką wydajnością 75ml starczy dożywotnio raczej więc to kolejny plus. Boje się jedynie, że będzie zbyt babski (ale jeśli by tak było to dam dziewczynie) i że będzie mdliło od nadmiaru słodkości.
Nadałby się na wieczorne wyjście w wiosnę/lato? Czy tylko jesień i zima wchodzą w grę? Agar jest mocno wyczuwalny jak np w Oud Wood
  • Odpowiedz
@Overrr: no jest to uniseks pełnoprawny ale moim zdaniem nie skręca jakoś bardzo w damską stronę, ja sam używam bez oporów. Jeśli chodzi o oud to jest on gdzieś delikatnie w tle, na pewno nie jest to dominująca nuta. Raczej nie wyobrażam sobie używać Shaghafa w letnie wieczory bo by mnie przyduszał zapewne (wiosną w zimniejsze dni jeszcze ujdzie myślę)
  • Odpowiedz