Wpis z mikrobloga

@rorf46: xDDD odpaliłem tą stronkę

Wierzę, że dobra polityka jest możliwa. Taka, w której jest mniej hejtu i arogancji. W której nie ma partyjnych gierek o stołki, partyjnej sprawiedliwości, partyjnych interesów przedkładanych nad interes nas wszystkich. Wierzę w politykę, która powstaje we wspólnej rozmowie, a nie w oparciu o przekaz dnia. W której moglibyśmy wspólnie działać na rzecz dobra i powoli – ale skutecznie – odkrywać to, co nas łączy,
  • Odpowiedz
  • 8
@Drakii ale tak właściwie to po co prezydentowi program ? Może zamiast programu niech rozsądnie podpisuje dobre ustawy, a resztę odrzuca ?
  • Odpowiedz
@Gohji: Wybierając prezydenta bez programu nie będziemy wiedzieć co by podpisał a co nie dlatego lepiej głosować na kandydatów wystawianych przez partie których program znamy i popieramy.
  • Odpowiedz
@Drakii: to znaczy: ja generalnie na program patrzyłem bardziej za małolata. Teraz patrzę bardziej na to, czy człowiek jest przyzwoity. I tak dla przykładu taki Kosiniak-Kamysz to nie jest moj wybór ani światopoglądowo, ani gospodarczo, a mimo wszystko spokojnie na niego mógłbym zagłosować, bo to po prostu porządny człowiek. I wolałbym zagłosować na niego, nawet gdyby taki Bosak odpowiadałby mi 2x bardziej - bo po prostu nie mam zaufania do
  • Odpowiedz
@Drakii: bazuję na wyczuciu. Przecież to z grubsza widać, że np. taki Dziambor to przyzwoity człowiek, a Sasin... no wiadomo.

Słyszałem też jakieś opowieści o Kosiniaku postronnych ludzi, że np. w wigilię zerwał się, by komuś pomóc jako lekarz (chyba nawet Stonoga to kiedyś mówił xD). Wszystko składa się do kupy
  • Odpowiedz
@tymirka: Wrzucanie Kukiza do tego towarzystwa to obraza dla Palikota i Holowni. Oni dwaj wciąż są lepsi niż Bosak, którego jedynym programem jest zakazanie wszystkiego i zamknięcie ludzi w kościołach
  • Odpowiedz
@tymirka: to nie jest problem. Problemem jest to, że główne partie wystawiaja kandydatów żałośniejszych od S.H., i na ich tle S.H. wygląda bardziej wiarygodnie, składnie i kompetentnie.
  • Odpowiedz
@rorf46: Kosiniak zerwał negacjacje z Gowinem w sprawie przełożenia wyborów kiedy na jego biurku wylądował wewnętrzny sondaż partyjny dający mu szanse na druga turę w maju. Faktycznie w #!$%@? porządny człowiek
  • Odpowiedz
Proszę nie porównywać pana Janusza Palikota, który wyprzedził swoje czasy i ma niezwykły wkład w zmianę dyskursu politycznego, z Kukizem, który wprowadził ludzi, którzy uwsteczniali debatę swoimi ohydnymi, zacofanymi poglądami.


@RegularJohnny: słodki jezu, trzymajcie mnie...
  • Odpowiedz
@tymirka: Pewnie, głosujmy dalej na PIS PO PSL SLD, to są poważne partie, które wciąż miały za mało czasu, żeby zrobić porządek z naszym krajem.

btw. Nikt nie "nabrał się" na Palikota, jego ruch miał ledwo trzecią pozycje w sejmie i nie był istotną częścią kolacji tj. nie miał na nic realnie wpływu. To samo tyczy się Kukiza. Nie wiemy czy dzisiaj w Polsce coś nie wyglądałoby inaczej gdyby któryś
  • Odpowiedz