Wpis z mikrobloga

niezrównoważony psychicznie czy jest cynicznym manipulatorem


@Madoxxx: Jedno drugiego nie wyklucza, naprawdę.
Ale zasadniczo to w tym wpisie sam się nad tym zastanawiam.
Na pewno jako człowiek medialny, pochodzący z takiego środowiska potrafi sobie wkręcać różne rzeczy - ale to jest też cecha typowa dla aktora. Aktor żeby dobrze zagrać musi wczuć się w rolę.
Hołownia tam więcej rzeczy mówił w takim mocno patetycznym tonie, pisałem o tym
  • Odpowiedz
@germijak: Będziesz wspominał jak żałujesz swojego głosu, jak wyborcy Kukiza czy Petru.
Że za nimi tak naprawdę nic konkretnego i trwałego nie stało i nie będzie stało.
  • Odpowiedz
@veranoo: No właśnie pisałem, chcieli Kukiza, chcieli Petru i to było nic bo nic nie znaczyło. Ludzie się pobawili i się rozeszło po kościach.
Trzeba popierać trwały projekt, który ma solidną podbudowę ideologiczną, oparty o doświadczonych w opozycji (nawet pozaparlamentarnej) ludzi.
Człowiek z ulicy (jakim Hołownia nie jest) nie jest w stanie zorganizować czegoś większego, co będzie miał jakikolwiek wpływ na życie społeczne, prócz tego że ludzie będą sobie robić
  • Odpowiedz
@milymirek: Tylko, że nie ma takiego projektu w Polsce. PIS i PO już mieli dużo szans i wszystkie zmarnowali, PSL to karierowicze-koalicjanci. Lewica nie ma pojęcia o ekonomii, a Konfederacja to prawicowi ekstremiści. Hołownia nie jest idealnym kandydatem, ale wypada dobrze na tle konkurencji.
  • Odpowiedz
a Konfederacja to prawicowi ekstremiści


@Velociraptor_w_kubku: Ta, ekstremiści.
Niskie podatki, mała biurokracja, ochrona interesu państwa i narodu - to jest coś ekstremalnego?
Skrajny to jest obecny poziom opodatkowania i poziom biurokracji, blokowanie narodowego potencjału gospodarczego Polski - to jest ekstremum.
Oni mają właśnie sensowny program, właśnie jeszcze bardziej złagodzony, bo uśredniony z programów RN
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@milymirek: jaki program ma mieć prezydent? On ma stać na straży niezależnych sądów, być negocjatorem w sprawach międzynarodowych, pilnować procesu legislacyjnego. Wszystkie obietnice to populizm, nic więcej.
  • Odpowiedz
@milymirek: Bosak powiedział w wywiadzie, że pierwsze co zrobi jako prezydent to złoży ustawę o całkowitym zakazie aborcji. Ochrona interesu państwa i narodu z kolei to wg niego jest wystąpienie z Unii Europejskiej. (W debacie Newsweeka powtórzył za Korwinem, że Unię należy zlikwidować)

Czytałeś program narodowców, z których wywodzi się Bosak? Bo ja czytałem i są tam takie kwiatki jak przywrócenie kary śmierci za zdradę stanu, a dobrze wiemy, że Konfederacja uważa całą opozycje za zdrajców.

Mają też takie fikołki jak to, że człowiek prawdziwie wolny może być tylko we wspólnocie (zaprzeczenie idei
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: Bo wie co najbardziej zaboli PiS.
Sprawy niskich podatków PiS-u nie interesują i nie da to rozgłosu.
A sprawy ideowe PiS dotknie, bo zdemaskuje to ich obłudę, że co innego gadają a co innego robią.

Nie tyle unię co biurokrację unijną. Wolny handel, wymiana ludzi, usług itd. oni wszyscy chcą jak najbardziej. Nie wierzę że być płakał po unijnej
  • Odpowiedz
@milymirek: No i widzisz, Ty ufasz, że koniec końców Konfederacja mając tak władzę w Polsce, jaką obecnie ma PIS, skupiłaby się na gospodarce i na możliwych realnie działaniach. Ja nie jestem tego taki pewny.

Oczywiście, że jestem przeciw unijnej biurokracji, ale jest różnica między takim np. Gwiazdowskim, który mówi o realizmie europejskim zamiast euroentuzjazmu, a Bosakiem, który w debacie Newsweeka powiedział wprost o likwidacji Unii. Ja wiem, że być może chodziło mu o biurokracje, ale to jest właśnie postkorwinowy problem z całą Konfederacją - ich wypowiedzi często nabierają sensu jak się do nich przytknie odpowiednio wolnościową interpretacje. Czy taką interpretacją posługiwaliby się będąc przy władzy? Nie wiadomo, a część ich zachowań prezentowanych również przez Bosaka pokazuje, że być może nie.

Oczywiście zdarza się, że Konfederacja pokazuje się z dobrej strony. Taki np. Sośnierz po rozmowie z posłanką Lewicy zrezygnował z postulowania zakazu edukacji seksualnej w Polsce. Może dogadaliby się i w sprawie związków partnerskich, postawy wobec unii czy czegokolwiek innego, ale to jest
  • Odpowiedz
@Velociraptor_w_kubku: "jest różnica między takim np. Gwiazdowskim, który mówi o realizmie europejskim zamiast euroentuzjazmu, a Bosakiem, który w debacie Newsweeka powiedział wprost o likwidacji Unii."
Jest różnica, że Bosak jest bardziej realistą niż Gwiazdowski.
Przede wszystkim Bosak mówi że nie teraz, bo nie ma takich nastrojów społecznych, bo ludzie nie są doinformowani.
A wiedząc jak działa i wygląda od środka Unia, jakie są jej korzenie ideowe (to są dosyć twarde dane), wizja reformy Unii jest całkowicie oderwana od rzeczywistości.

Ale nie, przecież Bosak to wprost powiedział w ostatniej debacie, w zasadzie dokładnie to co wymieniłem biurokracja won a
  • Odpowiedz
@milymirek:

A on do tego płacze nad tą lipną konstytucją.


Dlaczego lipna? W kraju gdzie są ludzie o różnych poglądach, konstytucja nie powinna wybiórczo faworyzować. A fakt że są w niej zapisy np. o prawnej ochronie życia, czy o braku dyskryminacji mniejszości, dobrze o tym świadczy. Oprócz tego w hierarchii aktów prawnych, konstytucja jest najwyżej, i jeżeli faktycznie nie jest łamana, to spełnia funkcję ochronną przed ideologią która może ci faktycznie zaszkodzić. W tym bym upatrywał głównego powodu wzruszenia Szymona, choć jestem otwarty na
  • Odpowiedz
@blaxxon: Konstytucja jest sprzeczna chociażby w tym słynnym demokratyczne państwo prawa realizujące zasady sprawiedliwości społecznej - jakoś tak.
A że to jest sprzeczne, to znaczy że z konstytucji wniosek można wyciągnąć dowolny, czyli jest to papiór do podtarcia w tej części.
A Hołownia - kto wie - może nawet nie ma świadomości co czyta. Może czyta to jak czytankę na dobranoc. Nie wiem. Jakby rozumiał co czyta to by myślał "co za bzdury" a nie się wzruszał.

Tak to jest z polakami - przeraża ich potencjalne nieznane, nastraszone narodowe "silne względem kogo" państwo, a zupełnie akceptuje stały wielki bolec w kiszce. I to "silne względem kogo" to jest najtwardszy argument.
Zasadniczo jest koncepcja państwa minimum, czyli zamiast rozlazłego jak teraz państwa, które zajmuje się wszystkim tyko nie tym co trzeba, państwo miałoby zawężone kompetencje ale za to faktycznie pilnowałoby ustalonego prawa, a nie tak jak jest teraz czyli że każdy jakoś je omija, przestępcy czują się bezkarni
  • Odpowiedz
@germijak: Za Bosakiem stoją konkretne postulaty, nawet gotowe ustawy Konfederacji, program mają całkiem złożony i spójny, jak na odrębne środowiska.
I jest to program znacznie inny niż to co PiS Lewica czy PO.
I umoczony też nie jest. Znaczy Hołownia brał ogromne pieniądze od bardzo zaangażowanej Politycznie stacji TVN. Tam Szymon Majewski nie mógł nawet żartować z PO w swoim programie rozrywkowym, a tym bardziej by na nic nie pozwolili
  • Odpowiedz